Useiden tutkimusten mukaan homoseksuaalien miesten äidin puolen naisilla on suurempi jälkeläisten määrä kuin heteroseksuaalien miesten äidin puolen naisilla. Tämä tutkimus tehtiin Ranskassa, Italiassa ja Espanjassa. Otoksena oli 2100 naista, joista noin puolet oli homoseksuaalien ja puolet heteroseksuaalien miesten äidin puolen sukulaisia.
Fecundity of Paternal and Maternal Non-Parental Female Relatives of Homosexual and Heterosexual Men
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3515521/
Homoseksuaalien miesten äidin puolen sukulaisilla jälkeläisten määrä oli keskimäärin 2,6 kun taas heteroseksuaalien miesten äidin puolen sukulaisilla jälkeläisten määrä oli keskimäärin 2,41. Tämä on merkittävä ero ja vahvistaa hypoteesia, jonka mukaan homoseksuaalisuus periytyy äidiltä X-kromosomissa. Valintaetuna tämä tarkoittaa käytännössä sitä, että "homogeeniä" kantavilla naisilla on keskimäärin 8% enemmän jälkeläisiä. Kyllä siihen mahtuu useampi homomies joukkoon, ennen kuin "homogeenin" vaikutus kääntyy negatiiviseksi.
The fecundity rates and differences between the groups examined in this study were indeed similar to those observed in previous studies detecting higher homosexual in the maternal line fecundity and no increase in paternal female fecundity.
The observed increased fecundity of paternal aunts compared with the maternal aunts of heterosexuals in the absence of the factor, further supports the theoretical predictions of the X-linked sexually antagonistic selection hypothesis.
Mitä tämä "homogeeni" sitten tekee? Yksinkertaisimmillaan se voi lisätä androfiilia käyttäytymistä, joka ilmenee naisella niin, että hän saa enemmän jälkeläisiä ja vastaavasti miehillä aiheuttaa homoseksuaalisuutta.
Balancing selection via sexually antagonistic selection is a genetic mechanism based on a multi-locus genetic factor partially located on the X-chromosome, which could potentially promote androphilic behavior (attraction to males) in carriers. In males, this genetic factor increases the probability of homosexuality through androphilia, whereas in females, it increases fecundity through androphilia, or better through a complex pattern of behavior, personality and enhanced fertility that increases attraction from males and fecundity. According to the sexually antagonistic hypothesis, the localization of such a factor on the X-chromosome should increase fecundity only in maternal-line females sharing the X-chromosome with the homosexual subject and not in paternal-line females or any other related male. A mathematical analysis of the population dynamics has shown that this sexually antagonistic selection mechanism respects the empirical assumptions of both stability and low frequency.
Meinasin aluksi otsikoida avauksen niin, että maatalousyhteiskunta ja teismi aiheuttaa homoseksuaalisuutta. Metsästäjäkeräilijöillä laumojen määrät ja koot pysyivät pieninä (koska luonto ei elättänyt enempää), joten vähemmän lisääntyvät naiset olivat jopa edullisessa asemassa kun he eivät olleet rasitteena laumalle jatkuvilla raskauksilla. Maatalouteen siirtyminen mahdollisti ihmisten tiheyden jyrkän lisääntymisen, joten "homogeeniä" kantavat naiset olivatkin edullisessa asemassa, koska synnyttivät joka vuosi lisää ihmisiä pelloille raatamaan ja sotiin kuolemaan.
Supistin kuitenkin avauksen pelkästään kristinuskoon kun tämä "homogeeni" on havaittu pääasiassa eurooppalaisilla ja valkoihoisilla. Mistä tämä johtuu? No tietysti kristinuskosta, jonka mukaan ihmisten pitää lisääntyä ja täyttää maa, naisen olla miehen alamainen, miesten sotia, olla luostareissa ja papin viroissa selibaatissa. Tähän sopii täydellisesti androfiilista käytöstä edistävät perintötekijät. Naiset ovat miehille alistuvia, mutta makuukamareissa oikeita lisääntymiskoneita. Samalla syntyy miespuolisia homoseksuaaleja noin 5-10%, joista tulee pappeja, munkkeja ja sotilaita.
Based on these results, many authors suggested that fecundity asymmetries involving increased maternal line female fecundity are a local variation present only in Western or Caucasian homosexuals.
Jännää on vielä sekin, että esikoispoika on harvoin homoseksuaali kun taas myöhemmin syntyvillä todennäköisyys kasvaa. Tämä sopii hyvin patriarkaaliseen yhteiskuntaan, jossa vanhin poika perii isänsä maat ja jatkaa sukua, nuoremmista tulee juurikin niitä pappeja, munkkeja ja sotilaita.
The identification of a balancing selective mechanism is complicated by the fact that fraternal birth order predicts an increase of older brothers due to a maternal effect in a family of homosexual probands.
Mitä mieltä olette? Edistääkö kristinusko "homogeenin" yleistymistä? Avauksessa yllä kaikki väitteet perustuvat useiden tutkimusten faktoihin, mutta toki kukaan ei ole väittänyt kristinuskon edistävän tätä. Koska mekanismi sopii niin hyvin kristinuskoon niin olisihan tästä mukava keskustella.
Lisääkö kristinusko periytyvää homoseksuaalisuutta?
8
287
Vastaukset 8
- Anonyymi
"No tietysti kristinuskosta, jonka mukaan ihmisten pitää lisääntyä ja täyttää maa, naisen olla miehen alamainen, miesten sotia, olla luostareissa ja papin viroissa selibaatissa. Tähän sopii täydellisesti androfiilista käytöstä edistävät perintötekijät. Naiset ovat miehille alistuvia, mutta makuukamareissa oikeita lisääntymiskoneita. Samalla syntyy miespuolisia homoseksuaaleja noin 5-10%, joista tulee pappeja, munkkeja ja sotilaita."
Tämähän on melkein Nobelin arvoinen tieteellinen löytö. Kristityillä on naisille varattu neitsythuoramyytti eli naisen pitää olla siveä, mutta makuukamarissa panokone. Papin ihanne on homosteleva pedofiili. Munkit tislaavat liköörejään, panevat vahvoja luostarioluita ja toisiaan luostareiden vankkojen muurien suojassa. Tähän sopii tosiaan androfiilinen käytös ja perintötekijät kuin nyrkki silmään. - Anonyymi
Huh huh, pitkä teksti. Mutta ensimmäistä kertaa selitetty järkevästi, miten homous periytyy.
- Anonyymi
Heteroseksistit tahtovat erottautua bi-seksuaalisuuden mahdollisuudesta monimutkaisten teorioiden luomiselle.
- Anonyymi
...luomisella.
Paska aloitus. Homoseksuaalisuutta on ollut jo kivikaudella eli ei se kristinuskosta johdu.
- Anonyymi
Elä ihmeessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Elä ihmeessä.
ihmeessä kristinuskosSA eletään
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ihmeessä kristinuskosSA eletään
Täälläkin törmää ihmeisiin, tuntuu nyt yliluonnolliselta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun
Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom701143- 65903
- 55880
- 202880
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen66876Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi70745Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal218733Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on72722- 42716
Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen
Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki35698Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S54609Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma26588- 42568
Et pysty peittämään minulta
Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet47484Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut
Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen169474- 18468
Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"
Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja12437Huumekauppaako
”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”9404Makeinen, asiaa sinulle
Minua korkeampien voimien kehotuksesta sinua pyydetään avaamaan jokin yhteys asioista keskustelemisen takia kanssani. Il28403J-mies!
Meidän "suhde" (suhde mitä ei oikeastaan edes ole) on kielletty ja vaikea. En tiedä mihin uskot, mutta olet irl itsekin32392
