Juuri tuli radiosta, että puolet työikäisistä kokee elämänlaatunsa huonoksi, ja joka neljäs kokee ettei saa tarvitsemaansa terveydenhuoltoa. Tämäkö kertoo onnellisuudesta? Kyllähän totuus on että täällä elää maailman onnettomin ja v--tuuntunein kansa.
suomi, muka maailman onnellisin maa
Anonyymi-ap
6144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onnellisin kansa syö ennätys paljon mielialalääkkeitä. Vetää humalahakuisesti paljon alkoholia ja huumeisiin kuollaan eniten euroopassa. Kuulostaapa tosi onnelliselta kansalta.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17860557V
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
No kyllä jos persuilta kysyy. Meillä muilla menee ihan hyvin.
Kusetushan tuo oli että Suomi olisi maailman onnellisin maa. Ei varmasti ole.
No mikäpä olisi se persun mielestä onnellisin maa?
Kai siinä puolet voi huonosti, kun puolet on elättejä, maahantunkeutuneita arabeja somaleja ym ja vasemmistolaisia, toiset loisii työttöminä tai mielenterveyskuntoutujina, toiset loisii valtion ja kunnan suojatyöpaikoissa tekemättä mitään. Kyllähän tämmöinen turhanpäiväisten syöttiläiden elättäminen alkaa korpeamaan.