Vaikuttaa siltä, että enää ei edes yritetä.
Virkamiehet ovat heittäneet pyyhkeen kehään.
Jos tämä on uuden kaupungin johtajan tavoite, niin ei kyllä tarvitse tehdä yhtään mitään.
Hyväksytäänkö se, että muuttotappio on yli 150 per vuosi?
Jos tämä hyväksytään niin
- Kunnan talous sakkaa
- yritykset vähenevät
- palvelutaso laskee
- työpaikat vähenevät
No, verotus nousee.
On aika pakata ja lähteä...
Vain 14 000 asukasta vuonna 2030 uuden kuntastrategian mukaan
9
699
Vastaukset
- Anonyymi
Mee jo !!!!
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17861881j
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Tuo alenema johtuu autiotuvasta alahärmästä .kuka piru sinne jäis?
- Anonyymi
Ei oo Lapuallakaan enäö kuin 14 000
Pian alkaa kolmosella- Anonyymi
Isot koulut kohta tyhjänä
- Anonyymi
Kantaväestön syntyvyys on liian alhainen. Siitä johtuu moni huono asia. Pääsyynä tilanteeseen on vihervasemmistolaisuus.
- Anonyymi
Markkinatalous perustuu jatkuvaan kuluttamiseen ja kapitalismin jatkuvaan kasvuun. Kapitalistinen kasvu-ajattelu nojaa pitkälti väestönkasvuun. Lisää väkeä pitää saada kuluttamaan, että yritykset voivat myydä lisää tuotteita.
Kapitalismi toimii vain, kun pääomat tuottavat, kasvavat ja lisääntyvät. Lisää väkeä, lisää kulutusta, lisää, lisää, lisää.... . Jatkuva kasvu rajallisella planeetalla, jolla on rajalliset resurssit on kuitenkin lopulta täysi mahdottomuus.
- Anonyymi
Maailmalla liikakansoitus on iso ongelma, vaikka ei vielä Suomessa. Nyt arvioidaan maailmassa olevan noin 8 miljardia ihmistä. Vielä 1960-luvulla arvioidaan olleen puolet vähemmän, eli noin 4 miljardia ihmistä. Melko lyhyessä ajassa on ihmismäärä tuplaantunut.
- Anonyymi
Alahärmäs on ainaki kymmenentuhatta asukasta. Käykää vaikka powerparkis nii siinon heti monta tuhatta jo enee ku kantahomees ikänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4129066Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1883652- 202113
- 831302
- 271115
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661102- 751100
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791075- 551033
- 66982