Antisosiaalinen ja armeijaan pääsy

Mulla tuli pari päivää sitten kutsunnat ja
mulla psykiatri todennut tunnehäiriön ja kertonut myös että täytän antisosiaalisen kriteerit. Mutta diagnoosii ei ole voinut mun iän takia antaa niin onko silti mahdollista päästä armeijaan?
Ja ikää mulla siis 17
30316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Tuollaisen asian ratkaisee kutsuntalääkäri.
Voit myös kertoa murheesi aluetoimistossa.
Turha sitä on täällä kysellä.

Äänestä
  • Olisi vain ollut kiva tietää jo valmiiksi että jos täällä joku jolla sama diagnoosi niin onko hän silti päässyt

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Olisi vain ollut kiva tietää jo valmiiksi että jos täällä joku jolla sama diagnoosi niin onko hän silti päässyt

    psykiatria on vale-tiede ja psykiatrit toteaa jonkin häiriön jokaisella joka erehtyy niiden armoille menemään.

    Että niihin höpötyksiin ei kannata uskoa- vaikka alotus on kai ärsy-viesti- niin nuo tilanteet voi olla totta.

    Äänestä

Millä tavoin antisosiaalinen ja tunnehäiriö...? Kuulosti taas tekaistulta trollin tarinalta..

Äänestä
  • Anttisosiaalinen kuulostaa sösdeepeen Antti Rinteeltä.

    Äänestä

  • Kerro mikä tuosta tekee trollin? Psykiatri sanonut että antisosiaalinen persoonallisuus mutta sitä ei voida laittaa mulla viralliseks diagnoosiks koska olen alle 18 vuotias ja laittoivat sivu diagnoosiksi tunne/käytöshäiriö

    Äänestä

  • Jss

    1Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Kerro mikä tuosta tekee trollin? Psykiatri sanonut että antisosiaalinen persoonallisuus mutta sitä ei voida laittaa mulla viralliseks diagnoosiks koska olen alle 18 vuotias ja laittoivat sivu diagnoosiksi tunne/käytöshäiriö

    Mikset kerro tarkemmin, mistä on kysymys...yksityisyytesihän on turvattu.,

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Mikset kerro tarkemmin, mistä on kysymys...yksityisyytesihän on turvattu.,

    Mistä pitäisi kertoa tarkemmin? Minua kiinnostaa että voiko nuo tiedot omakannassa olle este armeijaan pääsylle?

    Äänestä

Kunnon tappajan pitääkin olla antisosiaalinen yksilö kuinka suhtaudut auktoriteetteihin?🤣🤣🤣

1Äänestä
  • No kuolleina on parasta tietysti, kuinka niin?

    Äänestä

  • Ketään en ole tappanut

    Äänestä

Eletään tosi ongelmallisia aikoja. 47-vuotta sitten kun olin intissä, ei mitään turhia tarvinnut miettiä. Komppaniamme kapteeni vastasi kaikesta ajattelupuolesta.

Äänestä

Armeijassahan juuri voit päästä antisosiaalisuudestasi. Ole reipas ja menet ihmeessä niin olet jo muiden mukana! Tsemppiä.

Äänestä
  • Siis tarkoitettu mulle 47- vuotta sitten intin läpi käyneelle, vai aloittajalle?

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Siis tarkoitettu mulle 47- vuotta sitten intin läpi käyneelle, vai aloittajalle?

    No et sitten tainut ymmärtää aloituksen ongelmallisuutta?

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Siis tarkoitettu mulle 47- vuotta sitten intin läpi käyneelle, vai aloittajalle?

    Aloittajalle tietysti.

    Äänestä

Ennen autotkin olivat helpommin korjattavissa teesse itsemieheltä, kun niissä ei ollut tietokoneita ja nää sähkövispilät ovat sitten, teesse itsemiehelle toivottomia tapauksia.

Äänestä

"Kyllä kelpaat tykinmuonaksi ukrainaan"!!!

Äänestä
  • Taitavat sielä tykinruokana olla kyllä venäläiset ja ukrainalaiset

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Taitavat sielä tykinruokana olla kyllä venäläiset ja ukrainalaiset

    Mitä useampi kokki sitä huonompi soppa
    terv. Prigozhin.

    Äänestä

Seikytluvulla syynissä kellekkään mistään saanut/uskaltanut valittaa. Vaikka kotioloissa olisivat asiat olleet täysin päin persettää, niin harmaisiin sitä ajallaan oli vaan, vaan astuttava. Kenenkään psykiatrin tutkimatta. En kyllä väitä, että osalla nykynuorista asiat ovat paremmin kuin ennenkään. Mutta väitän, että sinne armeijaan seula on kovempi nykyään, kuka sinne syynin kautta laitetaan ja kuka ei?

Äänestä
  • Sain -86 vapautuksen ja siirrettiin nostoväen II luokkaan, nyk. varareservi.
    Mielenterveyssyyt.

    Äänestä

Asia ratkeaa kutsunnoissa.

Äänestä
  • Miksi kutsun noissa Sinua, majuriksi vai everstiksi? (tsoukki).

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Miksi kutsun noissa Sinua, majuriksi vai everstiksi? (tsoukki).

    Olipa hyvä vitsi...

    Äänestä

Itselle kyllä nuoruuteni paras vuosi. Tai siis 8 kuukautta. Oli harmaa lokakuun aamu 1976, kun intti loppui ja soi "ohi on" ja tajusi, ettei enää koskaan tule inttitovereihin elämänsä aikana törmäämään, kun ovathan he niin ympäri Suomea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mulla tuli pari päivää sitten kutsunnat ja
mulla psykiatri todennut tunnehäiriön ja kertonut myös että täytän antisosiaalisen kriteerit. Mutta diagnoosii ei ole voinut mun iän takia antaa niin onko silti mahdollista päästä armeijaan?
Ja ikää mulla siis 17

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu