Joko se kohta denatsifikaatio on valmis

Elikkä että millä mallilla siellä velivenäläisellä urakka on ?
25368
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Se on jalo tehtävä velivenäläisellä tuo mailman parantaminen .

1Äänestä
  • Joo on se ottanut valtavan urakan tuo meidän rakas naapuri .

    2Äänestä

Joo kyllä oli kaunista katsottavaa , tuli mieleen viime vuosituhannen suomessa kulkeneet neuvostoliittolaiset luottamus- ja ikuisen ystävyyden kiertueet .
Harjoitellaanko tässä Kiovan punaisentorin voitonparaatin ystävyysnäytöstä ?

Se on tuo velivenäläinen aina kaikkien ikuisen ystävyyden ja luottamuksen sanansaattaja ja kaikenlaisen hyvän tuoja .

2Äänestä

Natsit loppuu nopeasti, kun Kremlin hulluksi tullut johto saadaan kipattua.

2Äänestä

Varsinaiset fasistit ovat tietenkin kremlin holveissa piilossa maailmalta ja sieltä ne luovat maailmaan kaaosta .

2Äänestä

Mikäs kiire teillä on? Hiljaa hyvä tulee.
Toistaiseksi on tulessa enimmäkseen suoritusporras jotka itse asiassa ovat juri niitä natsifikaation uhreja ja syyttöminä uhrattuja
Ne varsinaiset, joiden vuoro tulee myöhemmin, ne ovat takana ja bunkkereissa.
Heitäkin on muistutettu ja koetettu saada järkiintymään mutta kuuliaisuus todelliselle trans-atlantiselle sodanjohdolle ei ole sallinut heidän tehdä ratkaisua jonka he tietävät ainoaksi mahdollisuudekseen.
Ei vaikka näytetyksi on tullut että bunkkeri yli sadan metrin syvyydessäkään ei ole riittävä suoja loppupeleissä.
Ja ne loppupelit kyllä pelataan aikanaan.

Äänestä
  • >Ei vaikka näytetyksi on tullut että bunkkeri yli sadan metrin syvyydessäkään ei ole riittävä suoja loppupeleissä.

    Joko sinä rakas Pietarin sisko osaat kertoa, millä tavalla Venäjän ihmeohjus tuon sadan metrin matkan maan syvyyteen taittoi ja vielä kaiken tuhovoimansa säilyttäen, niin että ainakin 200 Yhdysvaltain perheetöntä erakkokenraalia menetti henkensä?

    1Äänestä

  • Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

    >Ei vaikka näytetyksi on tullut että bunkkeri yli sadan metrin syvyydessäkään ei ole riittävä suoja loppupeleissä.

    Joko sinä rakas Pietarin sisko osaat kertoa, millä tavalla Venäjän ihmeohjus tuon sadan metrin matkan maan syvyyteen taittoi ja vielä kaiken tuhovoimansa säilyttäen, niin että ainakin 200 Yhdysvaltain perheetöntä erakkokenraalia menetti henkensä?

    Varmaankin samanlaisen ihmeen kautta kuin Amerikan ihmeohjusjärjestelmä selviää kahdesta ohjuksen täysosumasta kosmeettisin vaurioin.
    Se on niin totta kuin Resu Rupsukaatio osaa totta puhua.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Varmaankin samanlaisen ihmeen kautta kuin Amerikan ihmeohjusjärjestelmä selviää kahdesta ohjuksen täysosumasta kosmeettisin vaurioin.
    Se on niin totta kuin Resu Rupsukaatio osaa totta puhua.

    Miten hajautettuun järjestelmään voi saada täysosuman?

    Voitko näyttää, missä pörssissä se Raytheonin osake romahti "täysosuman" vuoksi kuten aiemmin väitit? Ainakaan New Yorkissa ei nimittäin tapahtunut yhtään mitään.

    1Äänestä

Ei tarvitse enää 1970-luvun Naapurineljännes-ohjelmaa Mossen tuotantoluvuista seuraavalla 5-vuotiskaudella.

2Äänestä

Venäjällä on aina ikkunat auki länteen ja parvekkeilta hyvä näköala.

2Äänestä

Vielä näyttää venäläisnatseja riittävän.

Ehkä ukrainalaiset kohta saavat denatsifikaation päätökseen.

2Äänestä

Presidenttikauden jälkeen Putin ansaitsee mielettömät summat länsivaluuttaa kun hän kiertää arvostettuna ex-presidenttinä kertomassa kuinka suunnitteli itse kaiken ja se varmisti Venäjän nopean voiton.

Näin siis mielikuvituksessaan kun viettää päiviään hullujen huoneessa.

1Äänestä

Onko sanoilla väliä , niiden merkitystähän voi aina muutella . Kun ei itse osaa niin voi mennä kysymään ryssiltä .

Äänestä

Venäjä ampui taas 30 Kiovaan,eli siviilikohteisiin,lähes jokainen torjuttiin

1Äänestä

Nyt kun sotakääpiöllä on 97% miehistä Ukrainassa, olisi huvä viedä tykit vaikka Moskovan korville.

1Äänestä

Ei me nyt ehdit Ukrainan natseja hoidella, meillä on niitä täällä venäjällä enemmän ja niissä menee vielä parivuotta. Vaikein meille on meidän natsihallinto Kremlissä, se on vielä puhdistamatta.

1Äänestä

Kansallis-sosialistinen saksa käytti samoja teesejä kuin tämä nykyryssä .

1Äänestä

Adolf Hitlerilläkin oli oma tehtävänsä hävittää juutalaisia,,Nyt on Putin ottanut tästä oppia

Äänestä

Jokos se kohta alkaa se Suuri Keväthyökkäys jolla Zelensky valtaa takaisin Krimin ja kaikki alueet Itä-Ukrainassa?
Se alkaa kääntyä kevät jo kesäksi joten kiirus voi tulla.
Mutta pitäis kai se suuri johtajakin saada kerjuumatkoiltaan kotimaahan johtamaan loistavilla strategin taidoillaan joukkojaan.
No, tilannehan on että mitään hyökkäystä ei enää tule ja Ukrainassa on alkanut maa polttaa Zelenskyn jalkojen alla niin paljon että nyt matkustelu maittaa.
Usko alkaa loppumaan jo Amerikan kummisediltäkin ja tyhjät lupaukset Ukrainan menestyksestä eivät enää kelpaa sielläkään.
Nyt pitäisikin heidän mielestään saada sota pysäytettyä ennen romahdusta.
Eri asia on, kelpaako se Venäjälle eli kun aletaan olla jo lähellä maalia. Voi olla että valehtelu ja sopimukset "ajan voittamiseksi Ukrainalle" on katsottu loppuun ja homma ratkaistaan niin että lopullinen selvyys asiaan tulee ja urakka on siten valmis.

Äänestä
  • Kun katsoo miten Venäjä epäonnistui talvihyökkäyksessään mobilisoiduilla sotilaillaan, niin näyttää hyvin todennäköiseltä, että homma ratkeaa siihen, että Venäjä joutuu vetäytymään omien kansainvälisesti tunnustettujen rajojensa taakse ja ainoa, jota silloin taputellaan päähän ja kovaa, on Putin Kalsarimyrkyttäjä.

    1Äänestä

Hetkinen mikäs se olikaan putin "valloittajan" päämäärä alunperin ?
Sekö vähän lässähti , eikö homolänsi ollutkaan valmis antautumaan ja pyytämään armoa siltä paskaläjältä .
Voisi kysyä että miten on vituttaako tai jopa joko hieman pelottaa .

1Äänestä

No mutta tarttuiko "vähävenäjä" suuren valtiomiehen kurkkuun , sehän vaan piti siististi nielaista sulattaa ja paskantaa pois .

Äänestä

Taitaa mieluumminmolls deputinisaatio mikä täällä tapahtuu

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Elikkä että millä mallilla siellä velivenäläisellä urakka on ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu