Miki katkoo sormia

Anonyymi-ap

Juonipaljastuksia ajalle 22.5. - 25.5.23

Mira pääsee penkomaan sairaalan arkistoja,kun Jutta harhauttaa vartijan.

Ismon ja Panun suunnitelma pitää Kalle ja Sampo asunnossa lukittuna ei onnistu. Sampo ja Kalle poistuvat asunnosta ikkunan kautta.

Valtteri huumaa taas Ainon valokuvausta varten . Ainon juomalasi kaatuu. Aino ei saa riittävästi huumausainetta, vaan herää kesken kuvauksen.

Elina laittaa Lindan kaljatölkkiin lääkettä,joka saa vatsan ripuloimaan. Koska Linda on kyvytön hoitamaan Toivoa, tuo Noel Toivon hoitoon Elinalle. Kun on aika hakea lapsi, valehtelee Elina,että Toivolla on ripuli. Elina saa pitää lapsen hoidossaan yön yli.

Nella ja Kristian haaveilevat yhteisestä asunnosta. Kun on asuntoesittelyn aika,hälytetään Kristian töihin. Nella lähtee Joonatanin kanssa katsomaan asuntoa. Asunnon esittelijäksi paljastuu Eetu.Siitä seuraa ikävä välikohtaus. Asunto jää saamatta. Joonatan sanoo Eetulle,että kyse ei ole stalkkauksesta vaan sattumasta. Nella ei ollut paikalla Eetun vaan asunnon takia.

Miki meni viime viikolla JPn ilmoittamaan paikkaan. Tehtävänä katkaista vasikoijalta sormi. Miki katkaisee sormen. Sitä miki ei tiedä,että hän katkaisi sormen pojalta,joka on hänen tyttären,Lailan poikaystävä.

Laila on huolissaan, kun poikaystävä ei vastaa viesteihin. Sormivamman poika selittää syntyneen,kun sormi jäi oven väliin.

14

755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Monenlaista sattuu ja tapahtuu,harmi vain että salkkarit tulee nyt vain 4 kertaa viikossa ja niin taitaa olla juhannukseen asti

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍒 ­N­­­y­m­f­­o­­m­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17862887H

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ihan oikein sille varastelevalle ärsyttävälle pennulle. Pelastaa ehkä Lailankii vielä sen kynsistä.

    • Anonyymi

      Ei siihen saa puuttua, senkin rasistit!

    • Anonyymi

      Eipä tuolta sormi poikki ollut joten ei pidä paikkansa.

      • Anonyymi

        Voihan se olla murtunut. Sanotaanhan sitä myös "jalka poikki" vaikkei se irtipoikki olisikaan.


    • Anonyymi

      Sormi tosiaan ei näyttänyt olevan poikki mutta kuitenkin kipua oli joten tarkoitus oli kai vaan pelästyttää poikaa

      • Anonyymi

        Ne varmaankin tosissaan katkaisivat sen eikös totta, kyllä oli maanantain jakso taas niin ala-arvoinen ettei tosikaan,ihan tunsin myötähäpeää niitä paria "ammatti"näyttelijää kohden että kaikesta se raha pitääkin saada, voi kristus sentään.


    • Anonyymi

      JP eli Miska Haakana on kai joku tubettaja-näyttelijä mutta en tiedä onko koulutusta näyttelemiseen ,näitä tubettajia tuntuu olevan aika paljon,liikaakin..

      • Anonyymi

        JP on hemmetin pelottava, raivostuu nopeesti.


    • Anonyymi

      Onneks tuota Ollin näyttelemistä vältellään, niinkuin Lailaa ja Matiastakin. Eikös Matiakselle nyt sitä Incel-kuviota ole keksitty. Hän on niinkuin aivan sivuhahmona.

    • Anonyymi

      Eivätpäs semmoista juonta tuohon keksineet, että kun Mira oli penkomassa arkistoja, niin se huoneeseen tullut hoitaja olisi alkanut pyörittämään sitä hyllykköä ja Mira olisi jäänyt litistymään sinne väliin. Aika hyvän cliff-hangerin olisi saanut!

    • Anonyymi

      Miki astuu huoneeseen ja yllättyy näkemästään mutta ei näytetä mitä näkee,on mahdollista että saa väärän avaimen ja Eva ei vielä paljastukaan

      • Anonyymi

        Noinhan se varmasti on.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      160
      6981
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4088
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      47
      3397
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      135
      3138
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2906
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2286
    7. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      43
      2256
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      272
      2013
    9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      55
      1975
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1856
    Aihe