Mikä ihmeen homma on Orionin lahjakortti, johon leimata Orion-ostokset apteekin kassalla

Anonyymi-ap

Viimeksi apteekin kassajonossa sain seurata miten farmaseutti perusteli pitkin myyntipuhein asiakkaalle, miksi hänen kannattaa ottaa käyttöön Orionin ostoslahjakortti ja ostaa vain Orionin tuotteita. Oli helppoa ymmärtää, että farmaseutti teki sitä oman etunsa vuoksi.
Tuli vaan mieleeni, että mikä tuo lääkeyhtiö Orionin suhde terveydenhuollon ja apteekkien henkilökuntaan on. Tarjotaanko jotain etua. Kilpailevatko apteekit keskenään Orionin tuotteitten myynnillä. Muutama vuosi sitten Helsingin Sanomissa kerrottiin, että Orionilla on joka apteekissa joukkue, jota johtaa kapteeni.
Voimmeko luottaa apteekkien henkilökunnan puolueettomuuteen heidän suosituksissaan. Voimmeko?

3

352

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikissa liikkeissä kaikki myyjät huijaavat ihan kuten pankkipirkailijat pankeissa.

      Huijattavia uhreja pitää varoittaa ja käskeä myyjää lopettamaan huijaaminen.

    • Anonyymi

      Olisiko kyseessä ollut orionin keräilykamppanja? Näitä on pari kertaa vuodessa. Jokaisesti ei-lääkkellisestä yli 9€ maksavasta orionin tuotteesta saa leiman ja kuudesta leimasta lahjan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1220
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1028
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      819
    7. 75
      786
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      20
      769
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      719
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe