Jälleen. Ukko kirjoittaa blokiinsa maahanmuutosta ja ilmastosta. Sivistysvaltio ei tarkoita sitä, että maahan voidaan ottaa kaikki halukkaat. Missähän on Ruotsalaisten järki, vai ottaako ukko vastuulleen esimerkiksi tulijoiden tekemät rikokset. Eurooppa on jo peruuttamassa ilmasto tavoitteesta kun on tajunnut ettei se vaan onnistu muuten kun kurjistamalla hyvinvointi yhteiskunta. Vihreä siirtymä ei kuulemma maksa mitään kuluttajille, vaan päinvastoin. Täyttä vedätystä, kuten jokainen tolkun ihminen tietää.
RKP RÄKSYTTÄÄ
Anonyymi-ap
20450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kova vääntö käydään haittamaahanmuutosta.
Kyllä on vaalisysteemissä pahasti vikaa,kun lilliputti asettaa kynnyskysymyksiä. Orpon pitäisi laittaa rätinkit pöytään,ja jollei ruotsalaisille sovi,niin ulos vaan. Vähemmistöhallituskin on parempi VAIHTOEHTO. PS. Kyllä niitä tomaatin poimijoita saa,kun maksaa kunnon palkan...
Niinpä RKP ei voi määräillä pikkupuolue
Jos RKP sanoo adjö, Petteri on pulassa.
Höpö höpö! RKP ei sano adjö missään tilanteessa! RKP nätisti hyväksyy kaiken, mitä Kokoomus ja Persut päättää. Muutoin voi olla, ettei Suomi enää kauaa ole kaksikielinen. Ruotsinkielen asema Suomessa lakkautetaan, jos RKP ei roiku mukana sen ylläpitoa puolustamassa. Summasummarum! RKP on ja pysyy. Ruotsinkieli (kallis ylläpitää) säilyy Suomessa. Näin. Samma på svenska.
Henriksson suorastaan anelee kieli pitkällä ministerin paikkaa. Orpo luvut pöytään se on siinä. Parempi rkp kuin vassarit.
Nuo epäsuomalaiset voi jättää oppositioon, kyllä kepu jelppaa vähemmistöhallitusta oppositiosta.
Ja näitä RKP haluaa lisää!
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/6fdda58f-2a84-4b52-a72e-09dfc6e6ec59
Tämäkin pelleilyn maksaa suomalainen veronmaksaja! Rahaa ei ole lapsiin, nuoriin eikä vanhuksiin mutta tuollaista tuhlausta ei saada kuriin ! RKP:n ja vihervasemmiston syytä!
Juurikin niin,Orpon pitää tajuta,että persuilla on äänestäjien mandaatti,jota taas ruotsalaisilla ei ole.RKP voi huoletta kävellä ulos. Harkimo tilalle,niin olisi sata paikkaa,ja aina löytyy yksi kepun Huskonen joka puoltaa hallitusta.Vasemmiston kanssa yhteistyö olisi kuitenkin Orpon poliittisen uran loppu..
Kepu menetti persuille äänestäjiänsä tuhatmäärin. Miksi kepu auttaisi persuja oppositiosta käsin?
Varmaan siksi,että kepu on persujen apupuolue. Kepusta siirtyi äänestäjiä persuihin,joten ovat monesta asioista samaa mieltä. Saarikon ideologia ei kaikkia kepulaisia sytytä. Kepun kannatus ei oppositiossa nouse,jos alkaa peesaamaan viherkommunisteja..
RKP jakautuu kohta kahtia! Näin ei voi jatkua!
Olisitte fennot jääneet Salpausselän pohjoispuolelle , Kusipäät :(
Stadi slyytaa Hagikseen, maailma Ogeliin.
Pohjoismaat kiristävät maahanmuuttopolitiikkaansa. Nämä RKP rummuttamat Närpiön duunarit ovat olleet silkkaa ihmiskauppaa. Menevät Etlan taakse, vaikka tutkijat ovat siitäkin erimielisiä. Miksi tänne roudataan sakkia, joka jää työttömäksi, taas haetaan uutta sakkia joka jää työttömäksi jne. Tästä maasta tosiaan tehdään kehitysmaa. Eikö koululaitoksen romahtaminen jo herätä svennomaania? EI herätä, koska suomenkieliset ovat heille aina vihollisia. Yksi svennomaani jopa ampui heitä monttuun.Koska RKP herää rasistiseen menneisyyteensä? Ei koskaan.
Halpatyövoiman vonkaaja RKP?
Suomi ei ole enää Ruotsin vallan alla,vaikka siltä alkaa näyttämään.
Joko puolue on jakaantunut kahtia?
Vihrt sun muut höpöttäjät eivät ymmärrä mistä leipä tulee, ja sitäkin heidän pitää joka päivä itsekin syödä.