HSL bussit ovat surkeassa kunnossa

Bussien jouset ovat ihan lopussa.
Hintoja vain nostetaan mutta matkustusmukavuus on täysi nolla.
Eikö parempia busseja ole kuin nämä vanhat loppuunajetut?
2180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kolin ja Rämin.

Äänestä

Ainakin osa ihan uudemmastakin kalustosta on kevytrakenteisia ja jo "luonnostaan" vain välttävästi jousitettuja yms. Näille on joku oma nimityskin, taisi eräs kuljettaja puhuakin kevytrunkobusseista tms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Bussien jouset ovat ihan lopussa.
Hintoja vain nostetaan mutta matkustusmukavuus on täysi nolla.
Eikö parempia busseja ole kuin nämä vanhat loppuunajetut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu