Syyte koventui!

Hevosmiehet hoi! Oliko väitteissä sittenkin perää? Eikö ollutkaan pikkupentujen ylireagointia, kun poliisikin näin suhtautuu asiaan? Vai onko poliisitkin mielestänne ylireagoivia pikkupentuja?

https://yle.fi/a/74-20032076

Piiskaamisiin, "hevosmiehet" ja muut eläinrääkkääjät...
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onneksi ne "pikkupennut" uskalsivat omalla henkilöllisyydellään tuoda julki nuo asiat!

Sai se jääräkin kenkää saman tien...

Vaikka eihän eläinrääkkääjille mitään oikeita rangaistuksia tule, jos Suomen lakia noudatetaan. Niille pitäisi olla se laki, joka ei ole Suomen lain sallimissa puitteissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hevosmiehet hoi! Oliko väitteissä sittenkin perää? Eikö ollutkaan pikkupentujen ylireagointia, kun poliisikin näin suhtautuu asiaan? Vai onko poliisitkin mielestänne ylireagoivia pikkupentuja?

https://yle.fi/a/74-20032076

Piiskaamisiin, "hevosmiehet" ja muut eläinrääkkääjät...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu