HS testasi 30 thaihierontaa Helsingissä: Jokaisessa yritettiin tarjota seksipalveluita
Ehdotus ei koskaan tullut aluksi, vaan vasta hieronnan alettua.
Helsingin thaihierontapaikoissa tarjotaan poikkeuksetta seksipalveluita.
Näin voi päätellä Helsingin Sanomien selvityksestä, jossa testiryhmä selvitti asiaa käymällä 30 thaihierontapaikassa kahden viime viikon aikana.
Tulos oli selvä ,kaikissa 30 paikassa tarjottiin seksipalveluja.
Thaihierontaliikkeet testissä
3
447
Vastaukset
- Anonyymi
Ja tämä tietenkin herättää kateutta Hämeenlinnassa?
Ainahan noista thaimestoista on kyydit halutessaan saanut.
Hieronta viisikymppiä, toinen viisikymppiä happy ending tai vaihtoehtoisesti satanen lisää niin pääsee heittämään roinat torveen.
Suomalainen prostituoitu ottaa tyypillisesti 250€/tunti, sillä rahalla siis saa alle kolmekymppisen, hoikan ja fiksun palvelut.
Ulkomaalaiset myyvät halvemmallakin mutta saattavat olla parituksen uhreja.
Noista thaimaalaisista en tiedä, mutta luulen, että hieronnasta rahat jäävät hierontafirmaan ja extrapalveluiden korvauksen saavat pitää itse....? Ihan mielenkiintoinen tutkimus, mutta on Helsingissä spa-tyylisiä thaihierontapaikkojakin, jossa lisäpalveluita ei tarjota. Ei ole ainakaan minulle tarjottu. Nämä paikat tunnistaa vähän laadukkaammista puitteista ja siitä että ne tarjoo thaihieronnan lisäksi myös kasvohoitoja tai muita palveluja. Minä katon paikan esim. täältä https://thaihierontaa.fi/listing-category/helsinki/ ja varaan ajan aina soittamalla etukäteen. Siinä saa jo vähän kuvaa kielitaidosta ja palvelun laadusta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1453925Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso93362Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai462923Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122842Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1422503- 502154
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist161368"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For991345Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631294Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 801156