Thaihierontaliikkeet testissä

Anonyymi-ap

HS testasi 30 thaihierontaa Helsingissä: Jokaisessa yritettiin tarjota seksipalveluita
Ehdotus ei koskaan tullut aluksi, vaan vasta hieronnan alettua.
Helsingin thaihierontapaikoissa tarjotaan poikkeuksetta seksipalveluita.


Näin voi päätellä Helsingin Sanomien selvityksestä, jossa testiryhmä selvitti asiaa käymällä 30 thaihierontapaikassa kahden viime viikon aikana.
Tulos oli selvä ,kaikissa 30 paikassa tarjottiin seksipalveluja.

3

495

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja tämä tietenkin herättää kateutta Hämeenlinnassa?

      Ainahan noista thaimestoista on kyydit halutessaan saanut.
      Hieronta viisikymppiä, toinen viisikymppiä happy ending tai vaihtoehtoisesti satanen lisää niin pääsee heittämään roinat torveen.

      Suomalainen prostituoitu ottaa tyypillisesti 250€/tunti, sillä rahalla siis saa alle kolmekymppisen, hoikan ja fiksun palvelut.

      Ulkomaalaiset myyvät halvemmallakin mutta saattavat olla parituksen uhreja.
      Noista thaimaalaisista en tiedä, mutta luulen, että hieronnasta rahat jäävät hierontafirmaan ja extrapalveluiden korvauksen saavat pitää itse....?

    • Ihan mielenkiintoinen tutkimus, mutta on Helsingissä spa-tyylisiä thaihierontapaikkojakin, jossa lisäpalveluita ei tarjota. Ei ole ainakaan minulle tarjottu. Nämä paikat tunnistaa vähän laadukkaammista puitteista ja siitä että ne tarjoo thaihieronnan lisäksi myös kasvohoitoja tai muita palveluja. Minä katon paikan esim. täältä https://thaihierontaa.fi/listing-category/helsinki/ ja varaan ajan aina soittamalla etukäteen. Siinä saa jo vähän kuvaa kielitaidosta ja palvelun laadusta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2137
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1070
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1013
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      284
      906
    Aihe