Nämä samat KOKOMUSTAT joukotovat jälleen vallassa ja uhoaa" voitontahtoa"

Vuonna 1938 Suomessa koululaisille jaettiin KOULULAISEN KÄSIKIRJA, jossa oli mm. kartta . "TULEVAN SUOMEN METSÄT". Siinä tulevan Suomen itäraja oli Ural vuoristossa. Karttaan oli eritelty koivu-kuusi-ja mäntymetsät sekä alueet joita kutsuttiin vitikoksi. Nyt nämä samat valtaan päässeet KOKOMUSTAT joukot vaativat naton kautta uutta valloitusta . Eikä tässä vielä kaikki. Jotta Suomen tuho olisi täydellinen, niin Tänään 25,5-23 heti aamusta elinkeinoelämän =KOKOMUSTA virkamies VAATI Suomeen saapuvksi riittävästi HALPATYÖVOIMAA........................... Suomessa on paljon "työnantajia"........ PALKANMAKSAJISTA ,.... NIISTÄ ON SUURI PULA. Ironisesti voin todeta , Sitä saa mitä tilaa.

4

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin se on. Pääministeri Sanna Marin pukeutui aina mustaan asuun, oli hän sitten rockkonsertissa tai edustusmatkoilla!

    • Anonyymi

      Kukin miettiköön hiljaa mielessään , mitä naapuri mietti, kun rajantakana valmistellaan valloitusiskua . Tälläinen uho vallitsi naapurimaassa kun siihen lisätään kansallis-sosialistien uho natsi-saksassa...........................Historia toistaa itseään.

    • Anonyymi

      Kokoomus ja persut ovat IKL:n perillisiä. Nyt haetaan SINIMUSTAA hallitusta. Saa nähdä, toteutuuko.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1104
    2. 69
      1044
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      964
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      905
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      32
      674
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      597
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe