Kohta loppuu pelleily

Perussuomalaisten hallitusneuvottelu-pelleily loppuu ehkä jo tänään. Puolue ei halua valtaa tai vastuuta. Ei kun oppositioon öyhöttämään siitä! Mars mars!
8133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ehkä tunnin sisällä mitä Hikipää on päättänyt.

Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Suomen tuholaiset, rahat saksaan ja venäjälle.
    https://yle.fi/a/74-20029503

    SDP ja kumppanit ovat Suomen tuholaisia.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    SDP ja kumppanit ovat Suomen tuholaisia.

    Totta vihervasemmisto on ottanut velkaa. Ei ole Suomen kansan edun mukaista toimintaa vihervasemmistolta.

    Äänestä

Liike Nyt apuun ja hallitukseen. Harkimon kanssa 100 paikkaa eikä olisi vähemmistöhallitus. Vähemmistöhallituksella on alle 100 paikkaa 200:sta ja vähemmistöhallitus ei olisi hyvä ratkaisu.

Äänestä
  • Onhan meillä Hjallis, jos hallitusneuvottelut eivät onnistu ruotsalaisten kanssa.

    Äänestä

Oppositiossa nostetaan kannatusta.

Äänestä

Teitä tunnepitoisia sosialistipaskoja ei jaksa katsella kukaan. Mene mammanpoika töihin !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Perussuomalaisten hallitusneuvottelu-pelleily loppuu ehkä jo tänään. Puolue ei halua valtaa tai vastuuta. Ei kun oppositioon öyhöttämään siitä! Mars mars!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu