Kyllä minä niin mieleni pahoitin.

Anonyymi-ap

Persut käyttävät ääntäni väärin. Se ei ollut tarkoitettu mamuttamiseen ja EK-eliitin tukemiseen.

Petyin pahemman kerran.

15

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siinä älykkö älyää äänestäneensä älykköpuoluetta?

      • Anonyymi

        Öö mikä älykkö?


      • Anonyymi

        ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

        Näyttää taas olevan SDP:n ÄäriVasemmistolaisen aloitus ja kommentit aloittajalta !


        !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • Anonyymi

      Nukkumaan ja ens kerral äänestät. Kristallwita

    • Anonyymi

      Aloittajalle: Meitä on suuri kenttäväki, jotka emme hyväksy Riikan nyökyttelypolitiikkaa. Äänet lähti vain ja ainoastaan lupauksella torpata maahanmuutto ja kehitysapu.

      Myös petetty.

      • ota addick banaani ja rauhotu kun raivoat taas viesteille jotka olet kirjoittanut itse ;)


    • Tätä minä etsin! Mitä mieltä perussuomalaiset ovat Purran menettelystä? Eivät kaikki ole näköjään tyytyväisiä. Juuri pääasiassa, eli "maahanmuuttajat" Purra luopui PS:n linjasta ja taipui täydellisesti RKP:n suunnitelmiin. Näin saatiin hallitus ja Perussuomalaisille ministerinpaikka. Edistys oli ministerinpaikka, mutta päätavoitteestaan PS:n piti luopua ja yhtyä RKP:n kantaan... Se on totuus!

      • Anonyymi

        Mitä soinipersut edellä, sitä purrapersut perässä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä soinipersut edellä, sitä purrapersut perässä.

        Soini-Purra petti(=myi) perusagendat, kyseessä onkin siis näköjään kokoomuksen aisankannattelija, jälleen kerran...

        Jännä juttu kuinka nämä "soinilaiset" aina puolueen puheenjohtajiksi hallitusneuvotteluihin saadaankin järjesteltyä, vai mitä.


      • Anonyymi

        Viittaatko tuohon omaan aloitukseesi ?

        Siitä Perussuomalaiset eivät piittaa mitään, miksi piittaisivat. Ethän sinä ole, etkä ole ollut, eikä sinusta koskaan tule Perussuomalaista. Vaikka sellaista palstalla jatkuvasti väität ja huutelet, että nyt on sinut petetty, nyt ovat Perussuomalaiset pettyneitä . . . . eivät ole, eikä ole vielä tullut mitään sellaista esiin josta olisi syytä olla edes pettynyt. Purra on toiminut hienosti neuvotteluissa ja nyt odotellaan, millaisia tuloksia sieltä olisi tulossa.


    • Anonyymi

      Riikka käänsi takkinsa hallitusneuvotteluissa 180 astetta.
      Minäkään en ollut äänestämässä EK-kokoomuslaisuutta, mutta niinhän siinä näyttää Riikan toiminnalla tehtävän.
      Kerran voi huijata, mutta ei enää toista.

      • Anonyymi

        Aivan. Näyttää jäävän Riikalla ensimmäiseksi ja viimeiseksi hallituspaikaksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aivan. Näyttää jäävän Riikalla ensimmäiseksi ja viimeiseksi hallituspaikaksi.

        Kuten Soinin edesottamuksistakin hyvin näkee niin puolueensa pettaneiden paskamahojen kohtalo on aina sama.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuten Soinin edesottamuksistakin hyvin näkee niin puolueensa pettaneiden paskamahojen kohtalo on aina sama.

        Kunhan ei nyt rivipersut ryhtyisi "takomaan" järkeä neuvottelijoiden kaaliin. :D


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1461
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe