https://www.nettiauto.com/dacia/logan/13598712
"Hinta näkyy ilmoituksessa, ei pakkomyynnissä." Tuohan on paalivalmista tavaraa jo kuvien perusteella.
"Hinta näkyy ilmoituksessa, ei pakkomyynnissä." Tuohan on paalivalmista tavaraa jo kuvien perusteella.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Tuohan on herjausta myyjää kohtaan. Voi olla hyväkin ostos tuolla hinnalla.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17872463c
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Tää on just tätä. Ei pääse tuolla kinnerilla edes hakemaan keppanaa kaupasta. Ei jatkoon.
Mistä sinä tiedät? Onko kyseinen yksilö tuttu sinulle?
Ei pääse tuolla kinnerilla edes hakemaan keppanaa------muuten kuin kauttarantain
Ne näkyy sittenkin olevan ne muitten merkkien omistajat niitä juoppoja kun Loganilla ei pysty edes kaljakaupassa käymään . siiinä se totuus pikkuhiljaa tulee ilmi. Tuon olen tiennyt jo kauan aikaa että Dacia ostetaan muuhun käyttöön !
Corolla samoilla ruostevaurioilla menis kuin mansikka ja joutuu noita jarruja herkistelemään myös Toyotassa, mutta sehän hoituu jo ns. katsastushuollossa. Pikku juttuhan tuo alapallonivel yleensä on ja halpakin. Tosin en tunne Dacian rakennetta tarkemmin. Saataisin ostaa tuon käyttöautoksi, kun suomikin sujuu joten kuten, mutta Iisalmi on niin kaukana.
mutta Iisalmi on niin kaukana.......Mutta hyvää voi hakea vaikka kauempaakin !
Tuohan on paalivalmista : MUISTA LÄÄKKEESI JOKA AAMU
MITES ILTALÄÄKKEET?
Iltalääkkeitä ei tarvitse jos taju sammuu jo iltapäivällä !!
Jos olisin auton tarpeessa niin voisin maksaa vaikka vähän enemmänkin .
Älkää sortuko dassiaan. Joku roti se autoasioissa pitää olla. Olen hyvin perillä autotekniikasta. Luottakaa sanaani.
Tuo sana olen hyvin perillä sisältää kirjain virheen. Pitäis olla ( olen hyvin perällä autoasioissa )
Tuo sana paaliin on näköjään useammalle tällä palstalla tuttuakin tutumpi ilmaisu termi. Herää ajatus että se kai on iskostunut päähän vuosikymmenien ajan näille hepuille. Kuinkahan hunoja näitten autot ovat olleet , Siellä on varmasti mennyt romuihin Ruotsin ja Saksan hylkäämät kulkuneuvot toinen toisensa jälkeen. Minulle tuo sana paaliin on vähän outo ja kun minä olen harkinnut vaihtaa kulkuneuvoa niin se entinen on vielä minun jälkeen kelvannut muillekkin
Isälläni oli -88 vuosimallin Ford Fiesta 90-luvun loppupuolella. Sillä oli ajettu 400tkm ennen kuin isäni ajoi sen romuttamon pihaan ja sanoi että saavat pitää. Siitä puhuttiin pitkään että on paali valmista tavaraa.
Minulla on ollut monen eri merkin autoja. Olen itse oppinut autoista sen verran paljon että voin hyvinkin sanoa että dassiaa eikannata ostaa. Ostaa ennemmin parivuotiaan rellun. Saa rahalle paremman vastineen nääs. Kaikkein huonoin diili on ostaa uusi dassia.
No täytyy todeta että ,,i kun 90 luku jäi niin Renaultin ruoste ongelmat alkaa olla 0%. Se on ruostumattomuudessaan parempi kuin Volvo ja siis yksi vähiten ruostuva automerkki,sen todistaa Ruotsin ja Suomen tilastot. Mekaaniset viat eivät paljoakaan eroa Dacian ja Renaultin välillä ,Renault vain hiljaisempi,varsinin kun mennään 2007ja ylöspäin . Viimekesänä vaihdoin moottorin Kia Rioon -10 ja kun keulan otin irti niin herra jumala että jos Kian omistajat näkisivät ne ruosteet niin tuleva automerkki vaihtuis,sama koskee Hundaita. Itse kuitenkin ajelen Loganilla (432000km) ainoat näkyvät ruosteviat etuoven alareuna kuskinpuolella ,mutta silloin Logani -10 oli puolenhintainen mitä mopoauto maksaa !!
Noilla metreillä auton pitäisi olla vielä huippukunnossa. 200tkm ajettuja 2000-luvun alun meganeita on tullut paljon ajettua, ei ole ollut vikoja eikä ruosteita. Joko daciaa on kaltoin kohdeltu tai kyseessä on aivan paska auto verrattuna renaulttiin. Tuon auton hinnalla saa jo välillä 150tkm ajettuja meganeja. Ei kannata dacian romua ostaa.
Piti oikein nettiautoon vilkaista, on näemmä halvin vaihtoehto tällä hetkellä hieman kalliimpi:
https://www.nettiauto.com/renault/megane/13565027 mutta siinä on autoa moninkertaisesti tuon dacian verran.
Tätä olen näille suomi24 jukureille yrittänyt toitottaa mutta dasisti itsepintaisesti pitää kiinni siitä virheellisestä käsityksestä että vain dacia kannattaa ostaa.
Auto kuin auto voi olla, merkistä riippumatta, hyvässä tai huonossa kunnossa. Ei täällä kukaan ole väittänyt, että vain Dacia kannattaa ostaa. Virheellinen käsitys on, että se on paljon huonompi kuin Renault.
Renault on jo heti cliosta alkaen mukavampi, hiljaisempi ja ei tule tehtaalta alustanosat pintaruosteessa.
Jahans. Taas tuli haettua dassialla keppanaa lähikaupasta. On se hyvä auto. Kertaakaan ei oo pettänyt. Tällä kertaa s kaupan halvinta rainbow lageria tarttui matkaan. Nyt sauna päälle. Lissää löylyä. Ei tunnu missään.
Jahans.------ Minä haen keppanaa vaikka ei ole edes autoakaan !
Sinä olla hyvä poika. Sinä tykkä keppana!!
Sina parras poika.bmina su ustava.
Ilmoituksen tekijä selkeästi palstan lukija. Hintapyynti ja lainattu teksti poistui. Kyllä tuon joku 400€ hakee pois.
Siitä edullinen Elf corporeisson unelma, jossei oo peukalo keskellä kämmentä!🤩🤩🤩
Perus dacisti taas myy läpimätää::::::::::::::::::::: Kyllä olisi tunnitautuminen nimellä paikallaan tällä Foorumilla,ja jos minä olisin tuon auton myyjä niin kaivelisin kyllä henkilötietosi ja kävisin niistämässä sulta nokan! Tulis jonkun verran tännekkin käyttäytymistapoja !!
Jaa että ei rehellistä mielipidettä saa sanoa myytävästä autosta foorumilla?
Losautan remingtonilla ennen kuin kerkeät kättäsi nostaa. Ei ole minun tontilleni dacisteilla asiaa!!
Jahas. Perus dacisti elikkäs minä hain taas halpa laagerii prismasta ja kittasin sitä raivon lailla kuin viimeistä päivää. Taaskaan dassia ei pettänyt. Peräloosteriin olis mahtunut enemmänkin ohrapirtelöä. On se kova ja hyvä auto. Kommentteja.
Kaikki sen tietävät, että et ole mikään perus dacisti, joten tee ratkaisu ja lopeta nuo tyhmät jutut.