Kertoo paljin Kauhajoesta tämä keskustelupalsta

Anonyymi-ap

On varmaan huonoja kokemuksia jollakin, kun jaksaa jauhaa tommosta tekstiä päivästä ja tunnista toiseen. Mä haistan katkeruuden.

6

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suupohjan alueella asuu paljon katkeria ihmisiä.

      • Anonyymi

        Ne eivät oo saaneet kun yhen nallekarkin lapsena.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ne eivät oo saaneet kun yhen nallekarkin lapsena.

        Köyhät Karijokiset eivät oo saaneet edes yhtä nallekarkkia


    • Anonyymi

      Mulle itselle tulee ihan oikeasti mieleen entisenä koulukiusattuna kauhajokisena, että toi Teuvan kaunein on joku, jota on Kauhajoella kiusattu, ja nyt se päästelee täällä höyryjä. Voi olla aika nuori ihminen, mutta teksteistä huokuu silti jonkinlainen elämänkokemus. (Siis onhan nyo tekstit ihan sekoa luettavaa, mutta sisällöistä voi lukea tivien välistä ettei ole ihan nuori.)
      Voihan se tietty olla joku perus spämmääjämieskin, mutta jotenkin mulle tulee kans noista semmoiset vibat, että katkeruus on kova. Aina mainitaan, että Kauhakoki on kunta ja Teuva kaupunki, ja kuntaliitos pitäisi tehdä Teuvan hyväksi. Kyllä tuo on selkeää pottuilua Kauhajoelle.
      Kuten mä tossa kiusaamisketjussa jo sanoin, niin vanhemmilla on iso vastuu. Jos annatte teidän lasta kiusata, niin lasta kiusataan! Vanhempien pitää nostaa metakka! En toivoisi kenenkään lapsen kokevan samankaltaista vuosien kiusaamista, kuin itsellä oli.
      Myönnän itsekin olevani katkera kauhajokisille, vaikka täällä Kauhajoella olenkin. Minusta tuntuu, että aika monella on Kauhajoesta samanlaisia kokemuksia. Toki kiusaamista ei ole mikään pieni härnääminen, ja tuntuu että nykyään on muodissa se, että kaikki sanoo, että heitä on kiusattu. On tärkeää erottaa pieni kiusoittelu oikeasti vakavasta henkisestä ja fyysisestä väkivallasta. Itselläni kiusaaminen oli todella vakavaa henkistä väkivaltaa ja ulosjättämistä porukasta.
      Joka tapauksessa olen nauranut kippurassa nyt tälle Kauhajoen palstalle. Kiitos hyvistä nauruista!

      • Anonyymi

        Teuvan kaunein on satuolento.


    • Minä olen katkerien kirjoitusten kirjoittaja. Minulla on omat henkilökohtaiset syyni kirjoittaa katkerasti.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      117
      5627
    2. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      152
      5495
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      54
      4374
    4. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      88
      3844
    5. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      12
      3841
    6. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      33
      3670
    7. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      57
      3408
    8. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      223
      2662
    9. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2403
    10. HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00

      KAIKKI NUORET JA KAIKKI MUUT MYÖS TÄNÄÄN HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00!!!!!
      Hyrynsalmi
      26
      1309
    Aihe