Näin se taasen alkaa.
Mikä soppa
Angelsky
111139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hekin ovat vainaan palvojia, todellisia?
Mista puhut? Tai jos et tieda niin ei ehka kannata puhua.
Niin Ortodoksit ovat suurimpia vainaan palvojia mitä maa päällään kantaa!
Ensinnäkin kaikki heidän pyhimyksensä ovat vainaita joita he palvovat ja rukoilevat ja vielä heidän kolmeyhteinen jumalansakin on vainaa!
HYI HELVETTI.
Näin on.
Pitikö sinun tulla tällekin osastolle rähjäämään?
Niin sinä luulet.
En minä rähjää vaan asiat ne tappelee keskenään.
Kivaa vappua sinullekin:)
Jotenkin tuntuu, että ikäänkuin Kristinusko olisi tehnyt sinulle jotain pahaa? Toivottavasti olet jo kerkinyt eroamaan VALTIOKIRKOSTA jos olet sattumoisin Ev.Lut? Useimmat Kristinuskon, Jeesuksen tai Jumalan parjaajat ovat kuitenkin itse kirkkoon kuuluvia ihmisiä. Häät, lapsikaste ja hautajaiset ovat niin suuri riippuvuustraditio joka pidättelee kiinni unohtamatta JOULUA!
Itsenä maallistaneilla kirkoilla ei ole mitää yhteyttä Jumalaan, siis todelliseen Jumalaan. Ja jos olisi, niin miksi ne eivät toimi Jumalan tahdon mukaisesti vaan häntä vastaan?
Mitä useampi kokki, sen parempi soppa.
...suolaa,suolaa, ,enemmän suolaa...
...parsley, sage, rosemary & thyme...