Mikä suomalainen yritys on valmistanut vihreitä kärrypoletteja? Sama muotti, kuin tässäkin (https://www.sdpkauppa.fi/tuote/kotimainen-karrypoletti-100-kpl-2/), tosin poletin molemmat reunat on pyöristyksellä vihreässä poletissa ja muovimateriaali on ei ole täysin sama näissä.
Mikä suomalainen muovialan yritys on kyseessä?
9
462
Vastaukset
- Anonyymi
Missä mielessä kyselet? Meinaatko itsekin teettättää tuollaisia poletteja? Vai etsitkö jotakin mallisuojan rikkojaa, joku tekee mallisuojattuja piraattipoletteja tms?
Noita muovisten polettien valmistajia löytyy tuhansittain, kun netin yhteystietopaikoista katsoo, Kustannus polettia kohden on olemattoman pieni.
Enemmän melkein tuollaisen SDP-logon painatus siihen maksaa, kuin itse muovinappi.- Anonyymi
Ei kiinnosta itse kärrypoletti, mutta muoviosien tilaus kyllä ja täsmälleen tuolla vihreässä poletissa käytetystä muovista. mikään lähes sama materiaali ei kelpaa. Ei ole myöskään mikään rikastuminen mielessä, jos sitä tarkoitit.
- Anonyymi
Sdp mainostaa, että on kotimainen firma kyseessä ja ei varmaan mikään nyrkkipaja ole kyseessä, kun määrät ovat isoja. Voisikohan se vihreä olla aikonaan prismasta saatu? Hekään ei varmaan mitään pieniä määriä niitä ole tilanneet.
- Anonyymi
>>täsmälleen tuolla vihreässä poletissa käytetystä muovista. mikään
lähes sama materiaali ei kelpaa.>>
Kuulostaa salaperäiseltä, niin kuin olisi joku avaruusajan erikoismuovi tuossa kyseessä. Minun käteen nuo vihreät poletit eivät ole tuntuneet sen erikoisemmilta kuin muutkaan.
Tuollainen halpatavaran muovi tulee ruiskupuristusvalmistajalle muovirakeina säkissä. Tuossa ne yleisimmät muovilaadut on listattuna.
https://www.suomenmuovituote.fi/tuotanto/ruiskupuristus-ruiskuvalu
Jos tällaisen mitättämältä kuulostavan poletin asia oikeasti on sinulle jonkin arvoinen, niin alapa maanantaina soittelemaan noin kymmenkunnalle kauppiaalle ja ruiskupuristusvalmistajalle.
https://www.ogg.fi/mainoslahjat/poletit/
Tosin noitakin varmaan ihmetyttää ja ehkä kyllästyttääkin se ko. muoviraaka-aineen metsästyksesi, että mitä sillä ajat takaa.- Anonyymi
Noh, joskus juuri tietystä materiaalista lähtee juuri tietynlainen ääni, muusikot ja äänittäjät tietää. Esim. Kitaran tallat voi tehdä eri aineista ja kaikki soivat ihan eri tavalla. Joku voi ajatella, että muovi kuin muovi, mutta valitettavasti kaikista lähtee ihan erilainen ääni. En jaksa enempää vääntää asiasta. Jos joku oikeasti tietää jotain valmistajasta, niin otan ilolla vastaan tietoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noh, joskus juuri tietystä materiaalista lähtee juuri tietynlainen ääni, muusikot ja äänittäjät tietää. Esim. Kitaran tallat voi tehdä eri aineista ja kaikki soivat ihan eri tavalla. Joku voi ajatella, että muovi kuin muovi, mutta valitettavasti kaikista lähtee ihan erilainen ääni. En jaksa enempää vääntää asiasta. Jos joku oikeasti tietää jotain valmistajasta, niin otan ilolla vastaan tietoa.
Jos tässä oikeasti on kyse kärrypoletin käytöstä plektrana, niin mahtaako olla suurikin, monen kymmenen tuhannen kappaleen tarve?
Noita vihreitä kärrypoletteja on saanut aika monen kaupan tiskiltä ilmaiseksi. Jos 100 kappaletta tarvit, niin kierrä hiukan marketteja, niin sulla on pian ne tarviimasi, oikealla taajuudella väräjävät plektrat.
- Anonyymi
Sen verran kuitenkin tietoa, että sinulla ei ole rahaa tuohon aloituskustannukseen eli suunnittelu ja muotti ja eka 100 000kpl erä. Kannattaa tosiaan ostaa kaupasta haluamansa. Varmasti saat haluamasi laisen plentran tai sitten tosiaan haet kaupasta tuollaisen nistiplektran.
- Anonyymi
Kitarakaupassa oikea ja oikeanlaisesta muovista tehty plektra maksaa 12 euroa. Kun hakee vihreän, vetelän nistiplektran S-marketista, se ei maksa mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567815Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675911Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615390Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515293Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084632Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072343Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41231Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41185Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko45996