Katsokaa vaan niin Purra ja Halla-aho kostavat sen parin kuukauden sisällä.
Grönroosin ulosmarssia ei katsottu hyvällä!
Anonyymi-ap
35365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Onko Grönroosilla sellaista asemaa persuissa, jota kautta pääsisi "kostamaan" ? Entinen persujen puoluesihteeri, SS:n jäsen, jonka voisi kuvitella loikkaavan persupuolueesta kokonaan pois?
"Suomen Perusta -ajatuspajan toiminnanjohtaja Simo Grönroos kertoo medialle, että syy hallitusneuvotteluista lähtemiseen on puolueen liian lepsut tavoitteet maahanmuuttopolitiikassa."
Hyvä kuitenkin, että tuollaista arvostelua tulee persupuolueen sisältä.
Valtaosa persuista nimittäin halunnee pysyä selittelylinjalla ja valehdella, että persut sai kiitettävästi tavoitteitaan läpi. Tosiasiassahan persujen tavoitteet jyrätään noissa neuvotteluissa minimiin, juuri sen verran annetaan nimellisesti persuille periksi,
että persukannattajat voivat sanoa kaikkien joutuvan taipumaan kompromisseihin.
:DDDDD
Persujen ilmastotavoitteet supistui siihen, että vihreä siirtymä on tästä lähin puhdas siirtymä.
Nimen vaihtaminen onkin hyvä, ettei se lyö poliittista leimaa mihinkään puolueeseen, koska sen kannalla on jo muut puolueet, elinkeinoelämä, maatalous ja kaikki menee siihen suuntaan vääjäämättömästi. Paitsi persut, jotka aiheuttavat siinäkin asiassa Suomelle vain haittaa. Jälkijunaan jääminen ei ole Suomen etu, vaikka persut kuinka haluaisivat asua muulta maailmalta suljetussa kuplassaan.
Yhdenkään tyypin, mistään puolueesta ei ole syytä kävellä omin nokkineen ulos hallitusneuvotteluista. Sellaiset "uloskävelijät" jotka tekevät sellaiset omiin nimiinsä, kenkää perseeseen puolueesta välittömästi.
No, sinä tuskin siitä päätät minkään puolueen puolesta.
Edelleenkin kirjoitan omista mielipiteistäni, ja jos se ei sinulle sovi - buhuuu 😭
Kirjoitat omista mielipiteistäsi? Siis kirjoitat mielipiteitä omista mielipiteistäsi?
Kyllä, kirjoitan omista mielipiteistäni. Mikä on vaikeata. Harvemmin kyllä mielipiteitä omista mielipiteistäni, mutta tarvittaessa sekin käy ja välillä yksinkertaisempien kanssa niin joutuu tekemäänkin. Harvemmin kyllä näitä enää täällä viitsii . . . .
Minä puolestani kirjoitan enimmäkseen omia mielipiteitäni. Harvemmin mielipiteitä niistä.
No sehän on mukavaa . . . . minä taas ilmaisen mielipiteitäni, eli kirjoitan mielipiteistäni.
Se on aina mukavaa, kun on kivaa.
Kuten myös, minäkin kirjoitan omia mielipiteitäni.
Mielestäni, mielipiteitä omistä mielipiteistä kirjoittaminen vaikuttaa siltä,että niistä kirjoitaminen on itsekeskeistä.No,kukin tyylillään.
Pukkaako sinullakin soijaa? Onkohan se kasvissyöjillä yleistä?
Joskus oli joku vouhkaaminen että hei me tienataan tällä. Mutta muistattako miten kävi? No se on vähä sama kun pohjalainen poika huus äireelle navetassa että äiree äiree lehmä kusoo kiuluun johon äiree että oo hiljaa pöllöpoika sehän siivilöirään.
"muistattako miten kävi?"
Näinhän siinä kävi.
28.3.2015 persut oppositiossa.
"Soini: Kreikka-tukea ei meiltä heru
Perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini linjaa, että hallituksessa puolue jättäisi äänestämättä Kreikan kolmannen tukipaketin puolesta. "
13.8.2015 persut hallituksessa
"Puolue (Perussuomaaliset) äänesti yksimielisesti paketin puolesta. Melkoisen erikoista puolueelta, joka on koko oppositiokautensa ajan pitänyt Kreikan tukemisen lopettamista ykkösaiheenaan."
”Jos itsensä pettää, mitä jää jäljelle?”
Eihän se edes ole koko puolueessa kuka sen oli tuonne lähettänyt?
Ja sama koskee sitä immosta ei sekään ole puolueen kansanedustaja
Kai se nyt persupuolueen jäsen ainakin on, kun on persuvaltuutettukin.
Ei neuvottelijoiden tarvitse kansanedustajia olla.
Tuskin sitä muut kuin persut on sinne lähettäneet.
Sivarin suosittelema maitojunasotilas Immonen.
" Immonen oli yksi Jussi Halla-ahon ennen vaaleja suosittelemista niin sanotulle ”Halla-ahon listalle” kuuluneista ehdokkaista."
SS-miehiä kumpikin, joskin Halla-aho erosi kunniajäsenyydestään hakiessaan poliittista salonkikelpoisuutta...
No ei mitään hämminkiä mitään vahinkoa ei siis tapahtunut neuvottelut jatkuvat....,,,
Nimenomaan ja persut jatkavat poliittista viihdetarjontaansa. Persuja kannattaneita wannabe-porvareita ei ehkä naurata, vaikka mistäpä minä sitä varmuudella tietäisin, voihan ne olla jopa niin tyhmiä, että niitä naurattaa omille kengille kuseminenkin.
Toivottavasti persut eivät kosta vasarapataljoonan avulla
Persut siis juoksevat vasarat käsissään toistensa perässä? Huh huh.....
Aika hauskaa, ettei Purra tiennyt asiasta vielä viime keskiviikkona, ainakin sanoi, ettei kukaan ole lähtenyt neuvotteluista persujen osalta, kunmedia kertoi hänelle, että näin on käynyt!
Grönroos oli lähtenyt neuvotteluista jo ennen viime lauantaita (27.5), joka oli persujen kannalta sekin varsin surkuhupaisa päivä muutamine käänteineen mamuasioissa ja niitä koskevissa Purran lausunnoissa.
Leninki kääntyi Purralla niin tiuhaan tahtiin, ettei siihen voinut enää suhtautua muuna kuin persujen tarjoamana poliittisena viihteenä.
Ei persuilla muuta arvoa olekaan kuin viihdearvo. Poliittista uskottavuutta ei yhtään.
Persut on poliittinen show-puolue. Sen ainoa olemassa olon tarkoitus on käydä vaalikampanjaa vuoden jokaisena päivänä jatkuvasti. Puolueen äänisaalis ja sen edustajien henlökohtaiset hillotolpat ovat ainoat asiat jotka persuille aidosti merkitsevät jotakin. Kaikki muu persuilla on poliittista kusetusta ja kremlin pelikirjan mukaan pelaamista.
Kunhan ei leninki tahriutuisi kuin Lewinskyllä aikoinaan?
Hulluhan sinä olet, tuollaista mielipuolisuutta ei enää edes persuus selittäisi.
Mitä muuta politiikalla on, kuin viihdearvo? Eihän missään saa niin loistaa, kuin politiikassa. Jos käämi palaa, niin puolue hoitaa asian. Täällä keskustelussa näyttää olevan hyviä poliitikkoja, käämit savuaa, harva se aihe.
Kuka löi ja ketä vasaralla persujen keskinäisissä muutama vuosi sitten?
Persuilla on poliittinen peli kuumaa, vihaa säästämättä, keinoista tinkimättä.
"Väkivalta on aliravostettu ongelmien ratkaisukeino".
Mestari Halla-ahon oppeja.
Moktar.Gubta löi
itseään nuijalla.
Työnsi pilinsä pölynimuriin.
Mikä Grönroos? Mikä ulosmarssi? Ei ole sellaista tapahtunut.
t. horttopersu
Turhaan uhittelet. Et selvästikään tunne politiikkaa.
Ei Riikkakaan tiennyt ulosmarssista. Ei ole sellaista ollut.
Tietääköhän sisäänmarssistakaan?