Eilen briteissä jaettiin palkinnot parhaille saippusarjoille ja niissä näytteleville vuotuisessa gaalassa. Emmerdale ei voittanut yhtään mitään. Ei tuomariston jakamia kunniamainintoja tai yleisön äänestämiä palkintoja. Ei mitään. Kertoo karua kieltä missä jamassa sarjan taso on tällä hetkellä Briteissä (eli meillä n. vuoden kuluttua).
Marlon Dingleä näyttelevä Mark Charnock palkittiin elämäntyöpalkinnolla, koska hän näytellyt hahmoaan 25 vuotta. Omasta mielestäni on kummallista että Ericin näyttelijä ei ole vieläkään saanut tätä vastaavaa palkintoa, eikä saanut sitä tosiaan tänäkään vuonna.
British Soap Awards 2023
4
543
Vastaukset
- Anonyymi
Eric on ikuinen (Christopher "Chris" John Chittell) on näytellyt pollardia vuodesta 1986 lähtien. Hyvä saavutus millä alalla tahansa!
- Anonyymi
Ennen Emmerdale-aikaa mm. porkkuelokuvissa. Googlaa "christopher chittell porn".
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ennen Emmerdale-aikaa mm. porkkuelokuvissa. Googlaa "christopher chittell porn".
Luulin tietäväni Emmerdalesta paljon, mutta tämä oli täysin uusi uutinen minulle. Selittääkin ehkä osaltaan sitten sen miksi Chittel ei ole koskaan saanut sitä elämäntyöpalkintoa...
Löysin miehen leffatkin netistä, en kyllä ainakaan vielä katsonut.
Joka päivä tosiaan oppii jotakin uutta! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ennen Emmerdale-aikaa mm. porkkuelokuvissa. Googlaa "christopher chittell porn".
Tämä selittääkin sitten varmaan sen miksei Chitteliä ole koskaan palkittu elämäntyöpalkinnolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 377252
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533642Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463514- 603241
- 422859
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342779Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/482546Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint272445IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1811745- 471521