Kioskilla jonossa porukkaa, viimeinen nöyränä lakki kourassa. Tulossa tuomaan vähiä rahojaan Veikkaus oy:lle. Toinen tulee rintaa röyhistäen ulos. Kuin todeten, meninpä taas pistämään rahani kankkulankaivoon. Monta kymppiä panokseksi pistin ja hypin riemusta perjantaina, kun voitan 2 snt . 🥴👏
Veikkauksen uusi mainos
Anonyymi-ap
121582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Muistuttaa vähän niitä Sisu-mainoksia, sama mainostoimisto? Tätä Kokoomus
vetoinen hallitus haluaa;köyhä kansa on öyränä lakki kourassa.
Ainahan kansa on ollut lakkikourassa . . . joskus vuona 6 ja 0 oli sellanen kuin karvalakkivaltuuskunta joka vei adressin " kansanedustajille " . niin ja muistin virkistykseksi YOU TUBessa on dokkari., metsurit . siinä havinollistaan suuret palkka erot 60 - 70 luvulla . teolisuudessa oli paremmat palkat kuin maaseutuväestön raatajilla.
Ei ole ollut Marinin haliituksen aikana ollut. AIna kun on Suomessa on ollut Keskusta/Kokommus- vetoinen hallitus, niin kansa on ollut hattu kourassa.
Olen pelannut veikkauksen pelejä vuodesta 1975. En ole koskaan voittanut lotossa 5 numeroa oikein suurin voitto. Eli lopetin nyt.
Lottoa pelannut vuodesta -71, pienillä ja suuremmilla panoksilla. Oman pelin lisänä usein porukkapelejä. Tänä aikana suurin voitto 2 kertaa 5 oikein. Maksajan roolissa on oltu.
Lakki kourassa vaan viemään raha-anomusta, joka heitetään roskiin samantien.
Mitä sinä tekisit? Lopettaisin lottoamisen ym. veikkaamisen.
Mun miekestä mainos on seksistinen , ensinnäkään ei yhtään naista jonossa....eli naiset eivät joko lottoa tai msinos viittaa ilotyttöihin näin: , on seksityöntekijöitä ja sitten on " Sanda joka vie miehiltä jalat alta.."
Korjaus: mainos viittaa ...exc.
Vuodesta 1975 aloitin pelata lottoa. En ole mitään voittanut 4 oikein suurin voitto joten en enää lottoa.
Tuon kioski mainoksen vielä jotenkin sulattaa, mutta se uusin, missä
vedet lentää naisen päälle ja nainen vaan jatkaa matka toimiston ikkunan
tuijottamista. Siis todella typerä mainos- ei kellään ole ollut enää vuosikymmeniin
tuollaista kampausta tai tuollaisia vaatteita, eikä matkatoimistojakaan enää
ole, kuten ei ole enää matkaesitteitäkään. Tuo Veikkauksen uusin mainos on
todella törkeää tavallisen, köyhän kansan haleventamista.
Veikkaus ei ennen mainostanut,uusi kortti voi olla syy.
Eniten korpee kun pitkänvedon tuloksia ei julkaista nettipeleissä kuten ennen vanhaan.