Ajatelkaa.

Anonyymi-ap

Eikö nykypäivän ihmisillä ole muuta ajateltavaa kuin oma napa ja hyvin vointi.
Velkaa on paljon reippaasti yli 100,000.
On sähköauto, osake, Ok-talo, ym ja velat senkuin vaan kasvaa.
Kun velka käy yli, niin vaimo ottaa eron, parin pienen lapsen kanssa ja muuttaa muualle ja laittaa ylivelkaisen puolison maksettavaksi, elatusmaksut mitkä ovat sidottuja puolison tuloihin, Ok-talo/osake maksut mitkä jäävät puolisolle joka jää asumaan sinne (harvoin eronnut puoliso nainen jää elämään velkataloon)
Vaikka KAIKKI OLISI HYVIN, ei ole vaimolle jäi se Tesla, saa elatusmaksut kahdesta lapsesta tuloihin riippuen, kuitenkin hyvin.
Vaimo muuttaa kahden lapsen kanssa vuokralle, saa asumistukea 90 neliön asuntoon ja löytää uuden kylkiäisen mikä kilttinä hoitaa ruoka ja muut maksut.
No mikäs on ollessa.
Meikäläinen 60v Rattopoikana toiminut(nyt jo eläkkeellä) Viihdytin Naisia ja tienasin kivan pesämunan munalla ja ropalla muutaman millin naisten kanssa suomessa ja viemällä heitä ulkomaille.

4

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Avioehto on hieno keksintö

      • Anonyymi

        On muuten rikkaiden keksintö. Ne tekevät joilla on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On muuten rikkaiden keksintö. Ne tekevät joilla on.

        Eikä se päde mieheen joka maksaa elatusmaksut oman letkun mokasta.


      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        💋 ­­N­y­­m­f­­­o­­m­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17886313Z

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      138
      2368
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      71
      2289
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      66
      1959
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      75
      1658
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      105
      1533
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      102
      1498
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      119
      1391
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      32
      1254
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1191
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1134
    Aihe