näppis; hiiri ja ikkunat tekee kummia

Anonyymi-ap

Pahoittelut jos on kummia merkkejä tekstissä, mutta tosiaan, kone ei oikein nyt pelitä kuten kuuluu. Caps lock on käänteinen, eli tulee isoa kun pitäisi tulla pientä ja päinvastoin, mutta kuitenkaan numeroita ei saa tulemaan millään, ei shiftillä ylärivistä (eikä millään muullakaan painikkeella), eikä erillisestä numeronäppiksestä. Num lock ei vaikuta asiaan.
Hiirellä kun klikkaa resurssienhallinnassa tai nettiselaimessa, niin aina aukeaa uusi ikkuna. Hiirellä kun klikkaa tekstiä,, ei pysty kohdistamaan, vaan alkaa automaattisesti maalata tekstiä. Vierityspalkit ei toimi hiiren rullalla tai näppäimistöstä, ainoastaan kun vie hiiren kohdistimen vierityspalkkiin ja painike pohjassa siirtää palkkia. Nämä nopealla testauksella pielessä. Mitähän muuta vielä tulee?
Korjausta?
Kun viimeksi suljin koneen kannen, oli vahingossa kannen ja näppiksen välissä paperia, ja jotain pikanäppäinkomentoja ilmeisesti meni kun kone alkoi piippaamaan ja joku ikkuna aukesi. En kuitenkaan siinä kohtaa kiinnittänyt asiaan huomiota vaan suljin ikkunan lukematta....

1

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      MICROSOFT raportoi Outlookia ja Teamsia koskevista ongelmista.

      Ongelman ovat huomanneet myös lukuisat käyttäjät.

      Downdetector-sivuston mukaan Microsoft 365 -ohjelmia koskevat ongelmaraportit pomppasivat yllättävään nousuun noin ennen kello iltayhdeksää.

      Käyttäjät raportoivat Cybernews-sivuston mukaan Outlookia koskevia ongelmia myös maanantaina. Tällöin Outlookin tililtä vastattiin Twitterissä, että ongelman korjaamista työstetään parhaillaan.

      Reutersin mukaan maanantaina ongelmista kärsi Outlookin ja Teamsin lisäksi myös SharePoint Online ja yrityksille tarkoitettu OneDrive.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      129
      1548
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1451
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1243
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      55
      1200
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      1014
    6. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      198
      996
    7. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      991
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      935
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      850
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      838
    Aihe