Se tuli mieleen tästä Ranskassa tapahtuneesta puukkoiskusta ( tekijä syyrialainen ) Niin että onkohan poliisi mitenkään varautunut ja supo ? Ettei taas käy kuten Turussa kävi..
Vastaukset 16
- Anonyymi
On kyl kaamea tapaus, Syyrialainen puukotti useita noin kolme vuotiaita lapsia. ( Ja tässä työperäistä )
- Anonyymi
Monikulttuuria.
- Anonyymi
Sastamalassa on ihan h-vetin tärkeää miettiä Ranskan puukkoiskua. NOT!
- Anonyymi
Ja sitä mitä Turussa tapahtui.. ON. Tätä on tää "työperäinen" kehitysmaista.. Tässä on moniosaamisen tulos käytännössä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja sitä mitä Turussa tapahtui.. ON. Tätä on tää "työperäinen" kehitysmaista.. Tässä on moniosaamisen tulos käytännössä.
Ja poliisi ( polpo) on täysin nynnyjä ja mun##¤mia. Ja rangaistus on 2 viikkoa ehdonalaista..
- Anonyymi
Suvaitkaa syyrialaisia puukko-osaajia. Monikulttuuria.
- Anonyymi
Otetaan mekin 10 000 syyrialaista moniosaajaa tänne. Ja tietysti sinun naapuriin. Jep.
- Anonyymi
Miten tämä rikoksentekijä pääsisi maasta pois? Ei tähän rikolliseen tarvitse mitenkään erikoisesti varautua täällä.
- Anonyymi
Ei tarvitse ? ? Mites se Turun puukkoisku ja ne uhrit ? ja varsinkin heihän omaiset.. ? Ei tarvitse hä..
- Anonyymi
Syyrialainen puukottaa monta 3 vuotiasta lasta, Ja jotkut vähättelee..
- Anonyymi
Ja jotkut oikein korostaa.
- Anonyymi
On ihanaa että suomalaisille tarkoitetut rahat annetaan muille. se on tosi hyödyllistä ja ihanaa ? ? Kai.. ?
- Anonyymi
Luen JOKA päivä netistä iltapäivälehdet eseampaan kertaan. Ja JOKA päivä siellä on ( kuten tänäänkin ) Uutisia raaoista katuryöstöistä suomessa. # Moniosaamista nääs.
- Anonyymi
Et sitten yhtään isompaa pelonaihetta löytänyt? Jos tuolle linjalle lähtee, ei mikään terapia maailmassa enää pelasta. Venäjän trollitkin pystyvät parempaan suoritukseen. Tai sitten ei, ja aloitus onkin kotoisin suoraan Pietarista?
- Anonyymi
Tällä kukaan mitään vähättele, mutta joku pelokas yrittää pelotella muita pelokkuudelle alttiita. Miksi, niin sitä sopii pohtia.
- Anonyymi
Ryöstelevät katujengit tuhosivat suomesta ( eka isoista kaupungeista) turvallisuuden. . .
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831799
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.113940Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo114840En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset209684- 135646
- 56631
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä21614Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51572- 38568