Miten saisin helpoiten asennettua windows2000 ja muutaman ohjelman (mm. Office, Paint Shop Pro) täysin samanlaisiin koneisiin?
Aion formatoida kymmenkunta samanlaista konetta ja asentaa niihin samat ohjelmat. Onko siis helpompaa konstia kuin asentaa jokainen kone erikseen?
Asennus identtisiin koneisiin
2
504
Vastaukset
- ....
rauta on koneissa samaa niin ei tarvitse asentaa/konffata kuin yhteen koneeseen ja kloonata windows partitio muiden koneiden kiintolevyille. Norton Ghost on ainakin yksi ohjelma jolla tuo hoituu helposti.
- reborn
Lenten Reborn kortit.
Tulee samalla hoidettua koneiden suojaus sekä kloonaus. Kortti sisältää sairaan hyvän kloonausohjelmiston. Kloonattiin just parikymmentä konetta reilussa puolessa tunnissa. Koneissa oli Win XP ja muut tarvittavat ohjelmat.
Kortissa on itsessään verkkokortti, mutta niitä on myös ilman verkkokorttia. Nykyää taitaa kloonaus onnistua myös verkkokortittomassa versiossa.
Lisää tietoa
http://www.chjensen.fi/cgi-bin/tuote.cgi?tuote=reborn
http://www.chjensen.fi/
Kannattaa ainakin tutustua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1563352Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582667Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492584- 1332487
- 241903
- 241721
- 301636
- 1741590
- 381293