suomi24ssä vahva satanistinen hyökkäys krsitiusko-keskusteluissa- olevinaan kristittyjä, mutta estäv

Anonyymi-ap

suomi24ssä vahva satanistinen hyökkäys kristinusko-keskusteluissa- olevinaan kristittyjä, mutta estävät kaiken järkikeskustelun ja sekottavat kaikki asiat saatanan mukaan? Esim jotain yliopiston uskontotiede oppineita satanisteja?

HUOM:

vain Jeesus on se nimi joka voi vapauttaa pahojenhenkien vallasta.

Satanismissa keräävät oikeen että saisivat pahahenkiä eli demoneja? - luullen henkivoimaksi?-

ettekö tajua että ne henget pettää ja eivät auta teitä vaan käyttävät- ja asia muuttuu huonoksi ja pahoiksi oloiksi jne.
niistä eroon pääsemiseen on siis VAIN YKSI KEINO:

nimi Jeesus.

Jeesuksen nimi on teille annettu ja on ainoa voima joka voi vapautta moisesta henkimaailman pahan vallasta-

Huom MIKÄÄN MUU EI AUTA - EI MIKÄÄN MUU.

VAIN JEESUS-nimessä on voima.

Siksi Saatanan pahaa kannattavat tekee kaikkensa poistaakseen Jeesuksen nimen maailmasta- on sanottu mm olevan vapaamuurarien hanke.- ja siksi Jeesusta pilkkaavat ja keksivät kaikkea mahdollista leimatakseen Jeesuksen olemassaoloa ja pyhyyttä?

Tämä on totuus-

asia ei muuksi muutu vaikka mitä tekisitte tai sanoisitte.

Jumala näkee kaikki tekonne ja ajatuksenne koko ajan- ja ette voi petkuttaa Jumalaa juonillanne.

Saatana-kirkon jäsenenä kaikki muut maailman uskonnot, ja filosofiat sallittuja - jopa kristinusko- paitsi yksi ehto- tätä totuutta Jeesuksesta ei saa harjoittaa?

Eikö tuokin ole selvä todiste nimen Jeesus voimasta..

2

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jeesukseen uskomista saa harjoittaa, kunhan annatte muiden harjoittaa omaa uskontoa vapaasti (Kuitenkin niin että se ei haittaa muita)! Peli menee niin, että toiselle kerrotaan näistä vasta silloin kun toinen on kiinnostunut... Jos ei ole kiinnostunut, niin kävele pois sitten. Miksi käännyttäjät eivät koskaan kuuntele tätä jaetta? Miksi?? Osaako täällä yksikään ihminen oikeastaan antaa vastausta?

      Rakkautta ei ole se että yritetään haukkumalla ja manipuloimalla käännyttää omaan uskoonsa. TÄMÄ on silloin selviytymismekanismi. Ja oikestaan tämä että sanot jollekin eri uskontoon uskovalle että "meidän uskonto on se ainoa oikea", niin kuulostaa ihan ymmärrettävästi heistä hölmöltä, koska heillä on sama: Heille Jeesus ei ole totta vaikka mitä selittäisit ja sanoisit eikä sitä enää mikään muuta jos on kerran koko ikänsä vanhaksi mummoksi tai papaksi esim ollut Hindu.

      Manipulaatio tekniikoita käytetään silmää räpäyttämättä siihen että saataisiin käännytettyä toinen omaan uskoonsa vasten toisen tahtoa, mutta tällainen henkilö sitten tosiaankin on itse kujalla omassa elämässään ja se on sama kuin itse haluaisi että häntä manipuloidaan samalla tavalla! :)

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      175
      2968
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2566
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2220
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      73
      1849
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1773
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1651
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      102
      1452
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      217
      1151
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1120
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1079
    Aihe