Jääkiekkogaala

Anonyymi-ap

Joo-o, ihan melkein tyylikkäät valinnat muuten, mutta poistakaa nyt jo se Kalevi Nummisen nimi valmentajapalkinnosta, ja nimetkää uudelleen "Paras Häviäjä"-/ "Vain Suomessa" -palkinnoksi.

Tässä vielä ne paljonpuhutut kriteerit: "Valmentaja, joka on eniten vaikuttanut joukkueensa menestykseen, paitsi ettei voittanut taas mitään muuta kuin tämän lehdistöpalkinnon; vuodesta toiseen, kauden yllättäjäjoukkueen vain vaihtuessa muttei sentään (yllätys, yllätys) mitään suurta voittaessa."

"Kalevi Numminen" -palkinnoksi pitäisi nimetä mestarijoukkueen valmentajapalkinto. Numminen ei ollut valmentajana mikään yhden kauden suonenveto.

1

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ...Eikä yksikertainen Melkein Mestarikaan, vaan myös ihan oikea voittaja eli siis tärkeimpään tavoitteeseen ns. "menestymisessä" päässyt.

      OIisiko vaikka "Juha Mieto -palkinnossa" valintoihin sopivaa meininkiä? Tosin Mietokin taisi voittaa jotain 19 Suomen mestaruutta sentään. Ei sovi tähän tarkoitukseen hänkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      131
      3099
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      2971
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1926
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      77
      1559
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1427
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1148
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1041
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      114
      972
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      58
      968
    10. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      11
      880
    Aihe