miksi ne ei radiosta yhtään soita niitä kappaleita. Oon oottanut niitä muutamaa kappaletta. Mutta ei niitä koskaan enää kuule. Sitten kyllä soitetaan ihan hulluna, jos Suomi voittaa, mutta esimerkiksi sitä mielenkiintoista Unkarin kappaletta ei saa kuulla. Onko tämä joku kansallinen trauma, ettei saa soittaa euroviisua, vaikka olisi hyväkin biisi?
Eurovision laulukilpailuista
vielä että, ihmettelen...
8286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
syksyn voittokappaletta soitettiin tosiaan ihan koko ajan. Oli se varmaan ihan jees, mutta sekin alkoi tuntua samalta kuin jos pureskelee päivät pitkät kengännauhoja. Pitääks elämästä tehdä tylsää radionkuuntelijalle?
pariin otteeseen soittaa. oikeesti.
Milloin Suomi on muka voittanut Euroviisut?
Suomi menestyi ihan kiitettävästi Syksyn sävelessä
tulis ees se Kreikan biisi kerran... mutta suomalaiset on niin järkyttyneitä koko euroviisuista vaikka Kimi toi voiton Monakosta.
kun täällä ei muuta soiteta kuin sitä perinteistä samaa mitä aina ennenkin. Ihmiset alkaa kaivata vaihtelua sävelkorvaan.
voittaa joka kilpailu. Suomi on menestynyt nyt aika monessa asiassa. On rokkareita ja hevareita, Räikkönen, jne. Ois vähän liikaa voittaa joka paikassa. Euroviisut tasapainottaa.
joka pitää jalat maassa. Se on turvallista.