Onko juhannuksena toripäivät tai sitten kesälauantaisin yleisesti ottaen. Vai oliko tämän kesän tapahtumat taputeltu jo viime viikonloppuna.
Vesilahden kirkonkylän toritapahtumat
10
369
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan se kauppatori kun siinä on nakkikioski 3x6 tuntia auki viikossa.
- Anonyymi
Sehän on paljon tämmösessä kylässä. Hyvät sapuskat muuten .
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17892043f
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Jossain ketjussa puhuttiin uudesta torista, missä Vesilahdessa on tori ja mitkä
ovat toripäivät?
Onko torilla paljon kauppiaita kesäaikaan?
Kiitollinen tiedosta- Anonyymi
Jos torimeininkiä ja monipuolisesti kauppiaita haluat mene lauantaiaamuna Narvan torille. Siellä homma toimii eikä olla suuruudenhulluja torialueen suhteen ja voittaa kirkonkylän torin 10-0.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos torimeininkiä ja monipuolisesti kauppiaita haluat mene lauantaiaamuna Narvan torille. Siellä homma toimii eikä olla suuruudenhulluja torialueen suhteen ja voittaa kirkonkylän torin 10-0.
Niin jos tosiaan haluaa toritunnelmaa niin narvaan. Jos taas haluut tunnelmaa ja ohjelmallista toria niin kirkonkylän torille.
Molemnat palvelevat erilaisuudellaan ,hyvä niin. Tervetuloa toreille Vesilahteen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin jos tosiaan haluaa toritunnelmaa niin narvaan. Jos taas haluut tunnelmaa ja ohjelmallista toria niin kirkonkylän torille.
Molemnat palvelevat erilaisuudellaan ,hyvä niin. Tervetuloa toreille Vesilahteen.Tyhjällä torilla on tunnelmaa . Johan vitsin murjaisit Hahhah!
Halvemmaksi tulisi niin vähillä tunnelmatapahtumilla vuokrata vaikka pirkkahalli . - Anonyymi
Haluaako joku todella näivettää normaalin tori toiminnan ennenkö on edes alkanutkaan.KUKA on tori toiminnasta vastaava henkilö.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haluaako joku todella näivettää normaalin tori toiminnan ennenkö on edes alkanutkaan.KUKA on tori toiminnasta vastaava henkilö.
H.lvetin kallis tori piti tehdä, mutta siellä ei ole torikauppaa. Siitä on aikaa kun säännöllinen toripäivä Kesonkulmalla loppui eikä sen jälkeen ole ollut .Menikö puuhahenkilöt riitoihin vai mikä siihen tuli .
- Anonyymi
Ei ollu asiakkaita eikä sitten kauppiaita.
Hyvä meininki nyt kirkonkylän torilla
Harvemmin ja laadukkaimmin niin kaikki tykkää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst12210801- 2564666
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1774021Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1783523PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija833351Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58473218Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,803148Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i272799Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.681831Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas
Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt1871691