Olen pohtinut miten Putin onnistui nimittämään itsensä diktaattoriksi. Perustuslakia on muutettu, puuttuu korkein Neuvosto eli Politbyroo, joka vaihtaa johtajan tarvittaessa. Kiinassa sekään ei ole tepsinyt, Xi on ottanut komennon itselleen.
Kuitenkin tämän terrorisodan jälkeen tarvitaan muutos perustuslakiin kuten Japanissakin Toisen Maailmansodan jälkeen.
Jos sallittaisiin useita puolueita, Venäjä voisi palata sivistysvaltioksi. Lännelle on hyödyllistä, jos kaupankäynti voitaisiin aloittaa uudelleen. Putin on kuitenkin pakko poistaa ennenkuin muutokset voidaan tehdä. Vaikka Neuvostoliitto oli talousjärjestelmänä toimimaton, se kuitenkin oli demokraattisempi kuin tämä oligarkkien tukema Putinin miljardöörijengi. Ennen puolue-eliitillä oli etuja, mutta valtiolta ei kuitenkaan varastettu nykyisessä mittakaavassa.
Syy Venäjän luisumiseen terroristivaltioksi
Anonyymi-ap
3
614
Vastaukset 3
- Anonyymi
Venäläisten kansanluonteesta johtuen venäjä on tuomittu aina luisumaan väkivaltaiseksi diktatuuriksi. Muutos veisi sukupolvia, jos se joskus alkaisi.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17892599c
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Valtaan pääsee Venäjällä aina kieroja tyyppejä. Haistelevat ilmaa,keksivät olemattomia vihollisia, tarraavat jokaiseen mahdollisuuteen lisätä valtaansa.
Etsivät kunniaa,mutta kun menee mökään,alkavat pelotella,uhkailla ja vangita. Sanalla sanoen putinoida.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2381532Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3011136Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan69829Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä48733- 120653
Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt36615Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27605Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.49555- 44531
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94525- 45507
- 32501
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48495- 32474
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain77451Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8427- 77422
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K7402Iivari esittää poliisin tutkintaa
Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj21401Oletteko täyttä sataa?
Muuta etunimienne kirjaimet numeroiksi. Esim. Mia ja Risto siitä tulee 8 numeroa. Laske ne yhteen . Paljonko tulee?33400