Syy Venäjän luisumiseen terroristivaltioksi

Anonyymi-ap

Olen pohtinut miten Putin onnistui nimittämään itsensä diktaattoriksi. Perustuslakia on muutettu, puuttuu korkein Neuvosto eli Politbyroo, joka vaihtaa johtajan tarvittaessa. Kiinassa sekään ei ole tepsinyt, Xi on ottanut komennon itselleen.
Kuitenkin tämän terrorisodan jälkeen tarvitaan muutos perustuslakiin kuten Japanissakin Toisen Maailmansodan jälkeen.
Jos sallittaisiin useita puolueita, Venäjä voisi palata sivistysvaltioksi. Lännelle on hyödyllistä, jos kaupankäynti voitaisiin aloittaa uudelleen. Putin on kuitenkin pakko poistaa ennenkuin muutokset voidaan tehdä. Vaikka Neuvostoliitto oli talousjärjestelmänä toimimaton, se kuitenkin oli demokraattisempi kuin tämä oligarkkien tukema Putinin miljardöörijengi. Ennen puolue-eliitillä oli etuja, mutta valtiolta ei kuitenkaan varastettu nykyisessä mittakaavassa.

3

597

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäläisten kansanluonteesta johtuen venäjä on tuomittu aina luisumaan väkivaltaiseksi diktatuuriksi. Muutos veisi sukupolvia, jos se joskus alkaisi.

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        ❤️ ­­N­­­y­m­­­f­­­o­m­­­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17892599c

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Valtaan pääsee Venäjällä aina kieroja tyyppejä. Haistelevat ilmaa,keksivät olemattomia vihollisia, tarraavat jokaiseen mahdollisuuteen lisätä valtaansa.
      Etsivät kunniaa,mutta kun menee mökään,alkavat pelotella,uhkailla ja vangita. Sanalla sanoen putinoida.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3857
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      189
      3694
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2108
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1172
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      153
      1127
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1034
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe