Julma hallitusohjelma estää hätää ja kärsimystä paenneiden pakolaisten paalamisen kotimaahansa sukulaisia ja tuttavia tapaamaan.
pakolaiset eivät pääse enää lomailemaan kotimaahansa!
4
184
Vastaukset
- Anonyymi
HÄÄÄÄÄÄÄH HÄH HÄH HÄH HÄH HÄÄÄÄÄÄH ja LääääääH
HÄÄÄÄÄÄÄÄH HÄH HÄH HÄH HÄH HÄÄÄÄÄÄH ja LäääääääH- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17895099y
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Kerrankin ääneni meni vaaleissa oikeaan osoitteeseen ja hallitukseen pääsivät . Elintasopakolaiset ei kuulu tähän maahan koska minä ja sinä jotka tekevät töitä maksavat ne loma/sukulointimatkat näille huijareille . Savulihat pysyköön siellä mistä ovat tulleen ja takaisin ei asiaa.
- Anonyymi
Pakeneminen vainoa ja väkivaltaa ei saisi olla syynä etteikö voisi lomailemaan palata. Mistä tiedämme, että lomalla kyseinen henkilö olisi uhattuna? Ei voi varmasti tietää. Siksi pitää saada lomailla. Ja pitäähän pakolaisten saada mahdollisuus kuljettaa täältä tienaamansa rahat perheilleen, sitä vartenhan he alunperin pakolaiseksi ryhtyivät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841719Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721595Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881363Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701299- 57905
- 48881
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40851Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838