Maahanmuutto
Sopiiko näin? Kysyy, Moktar. ;)
Anonyymi-ap
2023-06-17 11:29:44
Ilmoita
Moktar.Gubta
2023-06-14 10:40:53
"...eikö kiinnosta ruotsin ampumiskuolemista tehdä juttua?"
Parempi että sinä ensin yrität. Samallahan sinä saat treenata sitä pakkoruotsiakin, kun yrität tarkistaa tapauksen yksityiskohtia alkuperäisistä lähteistä.
Jos sinun hommasta ei mitään tule, niin sitten minä voin tehdä sen jutun.
Sopiiko näin?
Kysyy, Moktar. ;)
Äänestä
lainaus maahanmuutto suomi24
Samallahan sinä saat treenata sitä pakkoruotsiakin
2
149
Vastaukset
- Anonyymi
Politiikka
Puolueet
Perussuomalaiset
Ja tietysti tämä: pysykää kanavalla, sirkus jatkuu. Nauretaan yhdessä. ;)
Anonyymi-ap
2023-06-17 12:11:00
Ilmoita
Maahanmuutto
Kehitysapu jatkuu - Riikka heitti voltin
Moktar.Gubta
2023-06-08 10:19:39
Ilmoita
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009622143.html
Jakeluvelvoitteen nousu jatkuu ja hyvä niin. Jokainen järkevä ihminen ymmärtää, että fossiilisten polttoaineiden käyttöä on pakko vähentää. Persujen vaatimuksesta kokoomus taipui kummalliseen kompromissiin: ”Valtion on määrä hyvittää polttoaineiden kallistuminen kuluttajille.” En silmäyksellä tämä näyttää hienolta, mutta miten on?
Valtion pitää säästä se Orpon vaatima 6 miljardia ja tässä hyväksyttiin nyt satojen miljoonien vuotuinen lisäkulu. Mitä tämä tarkoittaa? Se vain tarkoittaa sitä, että arvonlisäveron on noustava. Kuka arvonlisäveron maksaa? Pohtikaapa sitä nyt oikein porukalla.
Vielä pitäisi leikata kehitysapua, mutta RKP sanoi, että heidän ehdotuksena on "ota tai jätä"-paperi. Siitä ei ole sen enempää neuvoteltavaa. Odotetaan nyt, miten nopeasti Riikan takki kääntyy.
Ja tietysti tämä: pysykää kanavalla, sirkus jatkuu.
Nauretaan yhdessä. ;)
lainaus maahanmuutto suomi24
Tulee välissä Timo Soini mieleen Moktar.Gubtasta
kyllä se rkp on nyt maahanmuutto suossa mukana täysillä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on626745- 666558
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1435390Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504393En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204059Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53600- 373058
- 272929
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris642711Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta352213