https://www.teollisuusliitto.fi/2023/06/orpo-ja-purra-loysivat-suomalaisesta-duunarista-alijaamalle-maksajan/
Kuka tällaisesta muka hyötyy?
Virheiden kyttäämistä, tällaiseksikö meidän yhteiskunta menee ja tämä on muka hyvä asia hallituksen mielestä?
Tällainen on mielipuolista, kohti Fasismia menevää touhua. Mihin päättäjiltä on kadonnut järki vai onko tämäkin EK:n ja SY:n toimia?
Kuka tällaisesta muka hyötyy?
Virheiden kyttäämistä, tällaiseksikö meidän yhteiskunta menee ja tämä on muka hyvä asia hallituksen mielestä?
Tällainen on mielipuolista, kohti Fasismia menevää touhua. Mihin päättäjiltä on kadonnut järki vai onko tämäkin EK:n ja SY:n toimia?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kommunisteja harmittaa, sehän on toki selvää.
Ei tarvitse olla mikään kommunisti, oletko sinä jotenkin lukutaidoton kun et ymmärrä mistä tässä on kyse, vai tahallaanko teeskentelet ettet ymmärrä? Ei näihin ole pakko vastata ellei ole mitään järkevää sanottavaa.
Se on Persu, ei ne mitään ymmärrä.
Ei yrityksiltä voi vaatia mitään pakkotyöllistämistä....työtä on jos on..
-ei mikään yritys toisaalta potkaise piruuttansa hyviä tarpeellisiä työntekijöitä...........höh.
Suomi on kohta kuin diktatuurissa elävä maa.
Tavallinen ihminen on hallituksen mielivallan ja lakien edessä kuin rikollinen.
Täysin mielisairasta touhua.
Jep, ek:n ja sy:n diktatuuri, jossa toimeenpanevana tahona toimii äärioikeistolainen hallitus.
Hallitus ei näytä tekevän mitään vasemmistolaisten ay-järjestöjen Kojamossa köyhiltä eläkeläisiltä ryöstämien kiskurivuokrien verottomuudelle.
Onko siis ihme, että Teollisuusliiton Riku Aalto itsekin saa viiden aivokirurgin palkkaa vastaavat kk.tulot.
Ilmankos työnantaja puoli oli niin iloinen, etteivät kehtaa edes kauheasti kommentoida. Normaalisti olisivat itkemässä kuinka taas mini niin ettei työläistä päästykään kyykyttämään, mutta nyt on naama niin hymyssä että posket on krampissa.
voi harmi kun ei voi enää viettää krapula maantaita kotona tai etäperjantaita mökillä...