Vieläkö persut ilkeää puhua köyhistä

Persuista on tullut usan republikaanien tapaisia jyrkän linjan köyhien kyykyttäjiä. Taitaa tulla ensimmäiset nälkään tapetut tällä kaudella. Äänestikö kaikki persuäänestäjät tämän puolesta?
16190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Miksei kehtaisi? Punikit joutaa maan rakoon.

Äänestä
  • Köyhiä persuja ei siis ole?

    Äänestä

  • Tehän sinne joudutte persut.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Köyhiä persuja ei siis ole?

    Enitenhän niitä on.ja niinkuin noista kommenteista näkee niin tyhmiäkin.

    Äänestä

Köyhät sortuu elon tiellä, Persu senkun porskuttaa!🤗

Äänestä
  • Niin ne rikkaat persut.

    Äänestä

Ja purralle köyhien asia oli kynnyskysymys! Persu pettää,itsensäkin.

Äänestä
  • Osui näköjään kovin arkaan paikkaan...

    Äänestä

  • Otahan löysin rantein.

    Äänestä

  • Kyllä.

    Äänestä

Ne saatiin juksattua kamalalla uholla.

Äänestä

Köyhät antoi meille äänensä,luuliko ne tosiaan että muuta saisivat?

Äänestä

Sartsakin oppii vielä kävelemään takaperin.

Äänestä

Ei oo mitään niin hauskaa, ku seurata miten persu-eliitti kusettaa äänestäjiään.

Äänestä
  • Missään muussa puolueessa ei kannattajia ole vedetty niin huolella kuivana kakkoseen, kuin persuissa tänä keväänä. Tyhmyyden maksimoituminen voi näkyä vielä siinä, mikäli tulevat pyytämään sitä hanurihumppaa puolueelta lisää. Ällin omaava ihminen kun ei ylipäätään tuollaista olisi antanut edes tapahtua. Oikeistopopulismi on petollisuudessaan ykköslaji. Siinä ei ole turvassa etenkään oikeistopopulistipuolueen omat kannattajat.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Missään muussa puolueessa ei kannattajia ole vedetty niin huolella kuivana kakkoseen, kuin persuissa tänä keväänä. Tyhmyyden maksimoituminen voi näkyä vielä siinä, mikäli tulevat pyytämään sitä hanurihumppaa puolueelta lisää. Ällin omaava ihminen kun ei ylipäätään tuollaista olisi antanut edes tapahtua. Oikeistopopulismi on petollisuudessaan ykköslaji. Siinä ei ole turvassa etenkään oikeistopopulistipuolueen omat kannattajat.

    Kaikki persut vaikuttaisivat olevan köyhiä.
    -Järjenköyhiä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persuista on tullut usan republikaanien tapaisia jyrkän linjan köyhien kyykyttäjiä. Taitaa tulla ensimmäiset nälkään tapetut tällä kaudella. Äänestikö kaikki persuäänestäjät tämän puolesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu