Majotus

Varmaankin te osaatte kertoa kun olen ystäni kanssa tulossa ensiviikolla sinne 3pv:ksi niin meillä uupuu majotus.Joten nyt kysynkin että missäs on matkakoteja tai vastaavia paikkoja missä voi halvalla majottua?
5916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vuorikadulla matkustajakoti Mekka. Kaisaniemen metroasemalta ulos ennen putkea ennen rullaportaat ylös löytyy viitoitus "Vuorikadulle". Kai se vielä on siellä.

Äänestä
  • Onko noista hinoista mittää tietoja?

    Äänestä

  • Sarah-23 kirjoitti:

    Onko noista hinoista mittää tietoja?

    Mekassa kuten monissa muissakin matkustajakodeissa punkkaa usein nistejä ja spurguja. Mukavempi vaihtoehto on luultavasti stadikan hostelli, siellä on paljon ulkomaalaisiakin.

    Äänestä

helsingin kaupungin sivuilta löytyy aika kattava linkkilista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sarah-23 kirjoitti:

Varmaankin te osaatte kertoa kun olen ystäni kanssa tulossa ensiviikolla sinne 3pv:ksi niin meillä uupuu majotus.Joten nyt kysynkin että missäs on matkakoteja tai vastaavia paikkoja missä voi halvalla majottua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu