Nautitaan Juhannuksesta, kunnolla. Sannalle suurkiitos.
Verta, hikeä ja kyyneleitä luvassa
Anonyymi-ap
30258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Sanna, meidän historiamme suurnainen! Kiitos!
Perustele
Sannan hallitus lupasi kommunismille että maa ennallistetaan lähes kokonaan.
Se tarkoittaa tuottavan työn loppumista pahimmillaan jos skenaario toteutuu.
Metsäteollisuus ja maatalous nurin. Kyllä se siitä
Oletko Mamu, rajaan
Rauhan. demokratian, vapauden ja tasa-arvom kannattaja.Just niitä jotka on itselle tärkeitä.
Ei mikään persukok riistoporvari, joka ottaa mistä saa ja syö lkaiken ise.
En. Olen maajussi.
Se tasa-arvo unohtaa valkoisen lihaa syövän heteromiehen. Intersektionaalisuus on tätä.
Tämä ihmisryhmä on vasureiden mielestä alinta kastia. Minä arvotan kaikki ihmiset samanarvoisiksi. Teot ratkaisevat kuinka suhtaudun eri ihmisiin ja ryhmiin.
Suomen suurin ja vaikuttavin ihmisoikeus- ja kulttuuritapahtuma tuo ihmiset yhteen ja tekee tilaa sateenkaaren kaikille sävyille. Pride-kuukautta vietetään koko kesäkuun ajan ja Helsinki Pride -tapahtuma huipentuu Pride-viikkoon 26.6.–2.7.2023. Kulkue ja puistojuhla toteutuvat tuttuun tapaan Pride-viikon lauantaina."
Todella luvassa, avauksen mukaista menoa
Ilotalo preerialla seikkailut loppui valitettavasti
Eikös ne sanna ja ohisalo kertonu teille kutjakkeille, että maksupäivä tulee ja hippihyppi juhlat loppuu ja lähette mierontielle kuin siat havumajasta?
Nyt Orpo on Herra ja sitä kumarretaan ja kohdellaan kuin edellistä hallitsijaa!
Se maksaa aamupaloistaan verot kuten Marin, mutta ei kukaan edellisistä!
Ruoka tulee kuten ennenkin eduskunnan pitopalvelusta. Ei muutoksia.
Mutta kuka oikeasti piittaa? Kai se on mitä tekee? Orpo ei taida paljon tykätä muua kuin raharikkaista? Ne ei ainakaan osallistu mitenkään Suomen nousuun? Persut on säälittävä porukka, joka on 'duunarin' asialla. Kai. Natseja niissä kuitenkin vilisee.
Ei oman kansan hyväksi toimiminen ole natsismia. Tuo on järjttömin väite mitä on.
Viime hallitus oli äärivasemmistolainen hallitus.
Se teki sellaisia ääritekoja joita Persut eivät ikinä tekisi.
Esimerkiksi ennallistaminen. Miljoonannen kerran ennallistaminen. Sen tarkoituksena on suojella lähes koko Suomen pinta-ala. Tämä tarkoittaa käytännössä täystuhoa.
Kommunistinen eurostoliitto pakottaa Suomen ennallistamaan maan lähestulkoon kokonaan vuoteen 2050 mennessä. Toivottavasti asia vielä muuttuu. Mutta mikäli vanhat merkit paikkansa pitää näin todellakin tapahtuu. Suomi tekee aina vielä enemmän mitä kommunismi vaatii.
Ja tämän Marinin hallitus lupasi tehdä. Ruotsi sanoi ei tälle hulluudelle.
Varmasti on tulevilla sukupolvilla hammasten kiristelyä velkojen maksussa joita hallitus teki 40 miljardia lisää.
Tulevat sukupolvet kiroaa menneen hallituksen.
Sipilä1, Orpo, 40 mrd mamuihin, ei monopoli euroja.
Uusi hallitus tuo vesisateet Jussiksi.
Hyvin kusi silmään jyskytti velkaa 100000 köyhää vuodessa lisäsi
Yritykset konkurssiin ennätysmäärä osana vihreää siirtymää
Mitenkä tuhosi suomen hyvinvoinnin
Vanha totuus pitää paikkansa tässäkin asiassa.
Eli velka on veli otettaessa mutta veljenpoika maksettaessa.
Eli Sannan ym. oli helppo ottaa velkaa vaikka mihin tarkoitukseen mutta kun nyt pitää ne velat maksaa ja kohonneitten korkojen kanssa niin PAKKO on nyt säästää ja pyrkiä vähentämään näitä velkamiljardeja .
Sannan aateporukka ei vain vieläkään usko ettei velat pitää maksaa ja silloin on jostain tingittävä.
Orpon mamut 40 miljardia, kiinnostaa veron maksajia, ei koske sinua.
Kaikki piti näivettää nopeasti