RKP:sta ja Kirkosta erotaan, Persut hajoaa

Orpon hallitusohjelma on saanut piikin eroihin RKP:sta ja Kirkosta. Persut taas hajoaa syksyllä.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a60d094b-e8bb-4f96-a997-e8dc07be4cee
4153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Taasko persut hajoaa? Aika tiuhaan sitä tehneet viime aikoina...

Äänestä

Ei nykyinen persupuolue ole sama kuin Soinin persut. Persut on luonut loimensa uudelleen ja hajoaa taas. Riikka kyykyttää köyhiä sydämensä pohjalta.

Äänestä

Rkp hajoaa? JEEESSS!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Orpon hallitusohjelma on saanut piikin eroihin RKP:sta ja Kirkosta. Persut taas hajoaa syksyllä.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a60d094b-e8bb-4f96-a997-e8dc07be4cee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu