Eikö nykypäivän ihmisillä ole muuta ajateltavaa kuin oma napa ja hyvin vointi.
Velkaa on paljon reippaasti yli 100,000.
On sähköauto, osake, Ok-talo, ym ja velat senkuin vaan velat kasvaa.
Kun velka käy yli, niin vaimo ottaa eron, parin pienen lapsen kanssa ja muuttaa muualle ja laittaa ylivelkaisen puolison maksettavaksi, elatusmaksut mitkä ovat sidottuja puolison tuloihin, Ok-talo/osake maksut mitkä jäävät puolisolle joka jää asumaan sinne (harvoin eronnut puoliso nainen jää elämään velkataloon)
Vaikka KAIKKI OLISI HYVIN ei ole, vaimolle jäi se Tesla, saa elatusmaksut kahdesta lapsesta tuloihin riippuen ja kaikki hyvin.
Vaimo muuttaa kahden lapsen kanssa vuokralle, saa asumistukea 90 neliön asuntoon ja löytää uuden kylkiäisen mikä kilttinä hoitaa ruoka/muut maksut.
No mikäs on ollessa.
HYvinpä toimeen tulevat.
Anonyymi-ap
2
1086
Vastaukset
- Anonyymi
Tuolla tavalla käy, jos suunnittelee elämänsä huonosti tai muuten vain lankeaa väärään naiseen. Velkaa voi olla kuinka paljon tahansa, kunhan on nettovarallisuutta ja sijoitukset kunnossa. Elämä on.
- Anonyymi
Noinhan se ei mene omaisuuden ja velkojen kanssa.
Erossa häviää aina molemmat, ellei toinen ole kovin rikas ja toinen lähtöjään persaukinen, eikä avioehtoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 405585
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2234551Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️364494Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?724305Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k264272Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1603775- 963152
Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.203035Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!273031Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun
Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill102140