Juhannusaattona ohjeiden mukaan lippu vedetään salkoon kello 18. Vaan meillä kiinteistöhuolto oli nykäissyt lipun paikoilleen jo klo 14 jälkeen. Minkälainen rangaistus tästä lipun häpäisemisestä voi tulla?
Talkkari oli vähän etuajassa
Anonyymi-ap
8180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sulle häpeärangaistus turhasta valittamisesta
Ennenhän siniristilippuamme katellaan kuin jotain pridelippua, vaikka sitten ylimääräisiä aikoja! Joku roti!...
... Siis Priden VIhaajat pitäis kutusa soramontulle ja sitten haudata sinne! Homonvihaajista voi saastua maa ahshahahahaha
Lisään äskesieen
Ennenhän hevosvarkaa sai hirttää, toivottavasti kohta homon vihajatkin
Jopa liputtamista voi harrastaa kun itselle tapahtumaansa sopii ja aivan sama mihin aikaan nostaa, suurin osa unohtaa tai ei jaksa käydä nostamaan.
Nooh, annetaan sepolle anteeksi, ehkä hänellä oli kiire korkkaamaan kossupulloa.
Avaaja lisää: SINUN Niskasi ripustan lipputankoon. Juoksetkohan kauan ilmassa?
t. Avajaa
Jos on yks henkilö niitä lippuja talojen salkoihin vetämässä , niin miten kuvittelet henkilön jakautuvan joka taloon klo 18.Sama poisotettaessa.Kaikenlaisia idiootteja se leipä elättää.Toisekseen lisät alkaa juokseen klo:18 ja huoltoyhtiö ei välttämättä halua maksaa iltatöistä.
Seuraavana liputuspäivänä talkkari voisi vetäistä aloittajan salkoon.