Prigoshin ei ole tainnut ilmaista mitään vihamielisyyttä vähemmistöjä kohtaan, joten Pride-marssit voivat jakaa rajan yli Venäjänkin puolelle?
Ensi viikolla Pride-marssit myös Venäjällä?
Anonyymi-ap
11240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ensin pitää marssia punaiselle torille aseiden kanssa.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#179038813
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Käsitykseni mukaan Pride-kulkueet ovat Venäjällä kiellettyjä. Siellä ei saa levittää homopropagandaa.
Käsitykseni mukaan Pride-kulkueet ovat Venäjällä kiellettyjä. Siellä ei saa levittää homopropagandaa.
Totta,he suojelevat lapsia homoilta,mikä on oikein hyvä!
Vaikka tuomitsen sodan.
Siellä ymmäretään lasten oikeus,ettei keskenkasvuista lasta sekoiteta näihin epäkuranttteihin ihmisiin jotka yrittävät saada hyväksyntää mutta ei,ei..
On suurempi asia jotta ei voi hyväksyä,ei mieltä voi muuttaa kaikessa !
Let’s celebrate with pride Prigoshin’s revolution attempt 🙋🏼♂️
Onhan venäjä jo pitemmän aikaa Pride-marrssinut Ukrainassa, tosin riveissä on havaittu kuitenkin pientä häverikkiä.
Kääntyvät heteroiksi.
Ilman muuta.
Niin nopeasti asiat muuttuvat.
Nyt Prigoshin panee Lukashenkoa perseeseen.
Eikä kukaan uskalla tulla väliin kun ydinaseet on turvana.
Sodan jälkeen homous ja varsinkin lesbous räjähtää Venäjällä ja Ukrainassa käsiin.
Siitä yksinkertaisesta syystä ettei miehiä riitä kaikille ja naiset huomaavat että mitä ne noilla typerillä ukoilla tehdäänkin kun paljon kivempaa on yhdessä sillä siellä missä mies siellä ongelma.
Prigoshin ei ole tainnut ilmaista mitään vihamielisyyttä vähemmistöjä kohtaan, joten Pride-marssit voivat jakaa rajan yli Venäjänkin puolelle?
:))) kokeile:) idioooti.
Etkö ole nähnyt videoita Venäläisitä mitä pride hemmolle tapahtuu?
Iso joukko tulee ja vetää turpaan ihan kunnolla,kuten mamuja haastavat.
Videoista näkyy miten käy kun yritetään tunkeutua ns.uskonnolisti puhtaalle alueelle vaikka nyt en niin Venäjää kunnioita sodan takia.
Voin sanoa,että pride marssi pysätyisi npeasti ja mustat silmät ellei ennemmän olisi tuliaisina.
Siellä ei hyväksytä hinttien marsseja,kuten ei kovin monessakaan ex sosialisti maassa.
Pride marssit täytyisi lopettaa,koska toiminta on rasistimaista.