Wagner on älykkö

Upporikas, ja hieman pelottavankin älykäs sotilaaksi. No se on nyt sitten varmaa, että hänen nimensä jää historian kirjoihin
9239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Marsalkka Mannerheim oli aikoinaan näitä niinkutsuttuja sota-ajan suurmiehiä, Venäjä hakee nyt vastaavaa.

Äänestä

Hyvin uppoaa nää tarinat teille.

Äänestä

Nyt he ovat älykäs Ei enää terroristi hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh Tuo on länsi media .24 h voit olla terroristi voit olla älykäs hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Äänestä

Prigozhin se johtajan nimi on, joukkojen nimi on Wagner!!!

Äänestä

Ei perustaja ole Prigozhin!

>>Wagner-ryhmän nimen on esitetty tulleen Utkinin käyttämästä Wagner-taistelijanimestä, joka puolestaan on otettu säveltäjä Richard Wagnerin sukunimestä.[2]<<
https://fi.wikipedia.org/wiki/Dmitri_Utkin

Äänestä

Hail Wagner!

Äänestä

Wagner = palkka-armeija venäjällä

Äänestä

Tarpeeksi kun lyödää Euroja ,niin Ammatisotilaiden suuntaa saadaan muutettua.
Kyse kuuluukin ketkä nyt joutuu sotaoikeuteen.
Ovelia nämä Naton ja Wagnerin palkkasotilaat.
Hakoita ja Hallitse!

Äänestä

Valkyrien ratsastus,
Richard Wagner.
Se on kova.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Upporikas, ja hieman pelottavankin älykäs sotilaaksi. No se on nyt sitten varmaa, että hänen nimensä jää historian kirjoihin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu