Älä nyt ala pelkäämään ja älä säikähdä mutta Saatana on AINA paikalla. IHAN AINA. Se ei muutu koskaan ei ikinä mukavaksi. Se loukkaa, kiusaa, pelottelee, uhkaa, ivaa, pilkkaa, valehtelee, esiintyy jopa valkeuden enkelinä ja haluaa sinulle aina vain ja ainoastaan pahinta mahdollista.
Pysy Jumalassa ja rukouksessa ja muista että tämä maailma kokonaisuudessaan on saatanan olinpaikka koska se on heitetty tänne kuljeksimaan. Saatana oli suuri enkeliruhtinas hyi kuinka pelottavaa mutta se on katkera ja erittäin varottava koska se heitettiin pois paratiisista. Et voi tehdä mitään erityistä sen suhteen. Jumalalla on ihmiselle ulospääsy mutta saatanalle ei ja se tietää sen. Sekin on hyvä muistaa ja rentoutua.
Saatana on loukannut Jumalaa niin pahasti että me ei voida ymmärtää sitä muuta kuin tiedetään se ettei se pääse takaisin paratiisiin koskaan. Sen paikka on helvetissä ja sinne se haluaa sinutkin mukaan koska se on katkera ja murhanhimoinen ja väkivaltainen ja kaikinpuolinen iljettävä.
Tiesitkö......
12
733
Vastaukset
Näin on.
- Anonyymi
Nuku sinäkin välillä ja rentoudu.
- Anonyymi
Annan sulle lomaa tarkkailusta. ☀
- Anonyymi
Ei pitäisi uskoa huhu puheita taas panetellaan saatanaa selän takana ilman näyttöä 😤
- Anonyymi
Oletko itse saatana kun noin hyvin tiedät tuon
- Anonyymi
Sivullinen seuraaja vain! Saatanalla muuta puuhaa hän on kesälomalla😉
- Anonyymi
Pirulle annat itse pikku sormen sitä ei pirukaan tee vaan sinä itse jos et ole täysin syyntaaketon niin kuin arhinmäki
- Anonyymi
Jaa. Ja tulit tänne sitte itsestäsi avautumaan🙄
- Anonyymi
Jeesus estää suoran yhteyden Jumalaan ja siksi Saatana pääsee Jeesuksen varjossa ihmisten elämään. Luopukaa vääristä profeetoista ja kääntykää Juutalaisuuteen. Vain sillä tiellä voitte olla suojassa Saatanan suoralta vaikutukselta.
- Anonyymi
Sigmund Freud sen sanoi; saatanat löytyvät aina ihmisellä korvien väleistä.
Sigge olikin psykoterapian kehittäjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81328- 891145
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1031047Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51923Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62797- 81705
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli170677- 35659
Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253656Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42613