Älä nyt ala pelkäämään ja älä säikähdä mutta Saatana on AINA paikalla. IHAN AINA. Se ei muutu koskaan ei ikinä mukavaksi. Se loukkaa, kiusaa, pelottelee, uhkaa, ivaa, pilkkaa, valehtelee, esiintyy jopa valkeuden enkelinä ja haluaa sinulle aina vain ja ainoastaan pahinta mahdollista.
Pysy Jumalassa ja rukouksessa ja muista että tämä maailma kokonaisuudessaan on saatanan olinpaikka koska se on heitetty tänne kuljeksimaan. Saatana oli suuri enkeliruhtinas hyi kuinka pelottavaa mutta se on katkera ja erittäin varottava koska se heitettiin pois paratiisista. Et voi tehdä mitään erityistä sen suhteen. Jumalalla on ihmiselle ulospääsy mutta saatanalle ei ja se tietää sen. Sekin on hyvä muistaa ja rentoutua.
Saatana on loukannut Jumalaa niin pahasti että me ei voida ymmärtää sitä muuta kuin tiedetään se ettei se pääse takaisin paratiisiin koskaan. Sen paikka on helvetissä ja sinne se haluaa sinutkin mukaan koska se on katkera ja murhanhimoinen ja väkivaltainen ja kaikinpuolinen iljettävä.
Tiesitkö......
9
800
Vastaukset
- Anonyymi
Ei pitäisi uskoa huhu puheita taas panetellaan saatanaa selän takana ilman näyttöä 😤
- Anonyymi
Oletko itse saatana kun noin hyvin tiedät tuon
- Anonyymi
Sivullinen seuraaja vain! Saatanalla muuta puuhaa hän on kesälomalla😉
- Anonyymi
Pirulle annat itse pikku sormen sitä ei pirukaan tee vaan sinä itse jos et ole täysin syyntaaketon niin kuin arhinmäki
- Anonyymi
Jaa. Ja tulit tänne sitte itsestäsi avautumaan🙄
- Anonyymi
Jeesus estää suoran yhteyden Jumalaan ja siksi Saatana pääsee Jeesuksen varjossa ihmisten elämään. Luopukaa vääristä profeetoista ja kääntykää Juutalaisuuteen. Vain sillä tiellä voitte olla suojassa Saatanan suoralta vaikutukselta.
- Anonyymi
Sigmund Freud sen sanoi; saatanat löytyvät aina ihmisellä korvien väleistä.
Sigge olikin psykoterapian kehittäjä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672385- 661367
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww691130EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41097- 77803
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660- 43658
Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe23615- 27581