Suomalaisille alkoholi näyttää olevan elinehto ja sen saaminen. Sitä täytyisi saada mahdollisimman nopeasti jostain. On liian rasittavaa käydä alkossa sitä hakemassa sen takia suomalainen aivonsa pieneksi juonut ihminen ja katkokäveliä haluaa että sitä on ruokakaupassa lasten nähtävillä vai piilotettaisiinko viinat samalla tavalla kuin tupakat ja jos ei niin miksi ei?
Suomalainen ajattelee että hän on lähes sankarillinen kun juo viinaa ja paskoo housunsa sekä oksentelee. Ehkä pääsee jopa hengestään toikkaroidessaan naula päässä. Muut samanmieliset yhtä vajaat taputtaa haltioituneena käsiään. Se on todella hauskaa kun pilaa salitulokset ja hankkii syövän veritulpan tai maksakirroosin. Alkoholi on pieninäkin määrinä vahingollista.
Kaikki on hauskaa kun on alkoholia eihän mitenkään muuten voi olla mukavaa eihän?
Jos olet alkoholia käyttämätön ihminen sinulla ei ole ainuttakaan kaveria tai sitten kaverit sössöttää ja jankkaa jotain silmät seisoen päässä. Kuka vittu sellaista jaksaa katsoa. Naiset vetää siideriä ja lihoaa kuin pullataikina pahimmat juo ämpäri kaupalla olutta. Sitten on nämä kaikki juhlapyhät kaikki marinoidaan alkoholilla.
Tuttuja juttuja hei se on vaan krapula siihen ei kuole. Noo itse väittäisin että monesti se on juuri krapula johon kuolee. On hengen vaarallista lopettaa jo muutamia päiviä kestänyt putki yhtäkkiä kun taas pitkän putken aikana joku elin voi sanoa itsensä irti. Itse tiedän nuoriakin jotka kuolleet krapulassa ja yhden ryyppykerran jälkeenkin. Jotkut kestää kyllä uskomattoman kauan mutta kallis on harrastus ja tuhoava sekä aivan hyödytön. Maailma olisi parempi paikka ilman alkoholia ja suomen vankilakin melko tyhjä. Alkoholi on yliarvostettu aine jolla on kulttimaine suomessa.
Sisutarinat taittaa liittyä viinaan
Anonyymi-ap
1
1196
Vastaukset
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17904667u
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä372071Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi1821490- 941401
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1421209- 1151098
PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1351050Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://251000- 74960
- 70894
- 250886