Sisutarinat taittaa liittyä viinaan

Anonyymi-ap

Suomalaisille alkoholi näyttää olevan elinehto ja sen saaminen. Sitä täytyisi saada mahdollisimman nopeasti jostain. On liian rasittavaa käydä alkossa sitä hakemassa sen takia suomalainen aivonsa pieneksi juonut ihminen ja katkokäveliä haluaa että sitä on ruokakaupassa lasten nähtävillä vai piilotettaisiinko viinat samalla tavalla kuin tupakat ja jos ei niin miksi ei?

Suomalainen ajattelee että hän on lähes sankarillinen kun juo viinaa ja paskoo housunsa sekä oksentelee. Ehkä pääsee jopa hengestään toikkaroidessaan naula päässä. Muut samanmieliset yhtä vajaat taputtaa haltioituneena käsiään. Se on todella hauskaa kun pilaa salitulokset ja hankkii syövän veritulpan tai maksakirroosin. Alkoholi on pieninäkin määrinä vahingollista.

Kaikki on hauskaa kun on alkoholia eihän mitenkään muuten voi olla mukavaa eihän?
Jos olet alkoholia käyttämätön ihminen sinulla ei ole ainuttakaan kaveria tai sitten kaverit sössöttää ja jankkaa jotain silmät seisoen päässä. Kuka vittu sellaista jaksaa katsoa. Naiset vetää siideriä ja lihoaa kuin pullataikina pahimmat juo ämpäri kaupalla olutta. Sitten on nämä kaikki juhlapyhät kaikki marinoidaan alkoholilla.

Tuttuja juttuja hei se on vaan krapula siihen ei kuole. Noo itse väittäisin että monesti se on juuri krapula johon kuolee. On hengen vaarallista lopettaa jo muutamia päiviä kestänyt putki yhtäkkiä kun taas pitkän putken aikana joku elin voi sanoa itsensä irti. Itse tiedän nuoriakin jotka kuolleet krapulassa ja yhden ryyppykerran jälkeenkin. Jotkut kestää kyllä uskomattoman kauan mutta kallis on harrastus ja tuhoava sekä aivan hyödytön. Maailma olisi parempi paikka ilman alkoholia ja suomen vankilakin melko tyhjä. Alkoholi on yliarvostettu aine jolla on kulttimaine suomessa.

1

1336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

      ❤️ ­­­N­y­­­m­­­f­­­o­m­­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17904667u

      🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2534
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2316
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      64
      2310
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      20
      2002
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1749
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1519
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1378
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      15
      1251
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1093
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      32
      937
    Aihe