Sisutarinat taittaa liittyä viinaan

Anonyymi-ap

Suomalaisille alkoholi näyttää olevan elinehto ja sen saaminen. Sitä täytyisi saada mahdollisimman nopeasti jostain. On liian rasittavaa käydä alkossa sitä hakemassa sen takia suomalainen aivonsa pieneksi juonut ihminen ja katkokäveliä haluaa että sitä on ruokakaupassa lasten nähtävillä vai piilotettaisiinko viinat samalla tavalla kuin tupakat ja jos ei niin miksi ei?

Suomalainen ajattelee että hän on lähes sankarillinen kun juo viinaa ja paskoo housunsa sekä oksentelee. Ehkä pääsee jopa hengestään toikkaroidessaan naula päässä. Muut samanmieliset yhtä vajaat taputtaa haltioituneena käsiään. Se on todella hauskaa kun pilaa salitulokset ja hankkii syövän veritulpan tai maksakirroosin. Alkoholi on pieninäkin määrinä vahingollista.

Kaikki on hauskaa kun on alkoholia eihän mitenkään muuten voi olla mukavaa eihän?
Jos olet alkoholia käyttämätön ihminen sinulla ei ole ainuttakaan kaveria tai sitten kaverit sössöttää ja jankkaa jotain silmät seisoen päässä. Kuka vittu sellaista jaksaa katsoa. Naiset vetää siideriä ja lihoaa kuin pullataikina pahimmat juo ämpäri kaupalla olutta. Sitten on nämä kaikki juhlapyhät kaikki marinoidaan alkoholilla.

Tuttuja juttuja hei se on vaan krapula siihen ei kuole. Noo itse väittäisin että monesti se on juuri krapula johon kuolee. On hengen vaarallista lopettaa jo muutamia päiviä kestänyt putki yhtäkkiä kun taas pitkän putken aikana joku elin voi sanoa itsensä irti. Itse tiedän nuoriakin jotka kuolleet krapulassa ja yhden ryyppykerran jälkeenkin. Jotkut kestää kyllä uskomattoman kauan mutta kallis on harrastus ja tuhoava sekä aivan hyödytön. Maailma olisi parempi paikka ilman alkoholia ja suomen vankilakin melko tyhjä. Alkoholi on yliarvostettu aine jolla on kulttimaine suomessa.

1

1304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

      ❤️ ­­­N­y­­­m­­­f­­­o­m­­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17904667u

      🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      234
      4512
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2944
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2443
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1747
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1419
    6. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      21
      1291
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1222
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      939
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      918
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      884
    Aihe