Timo Soini kepun riveihin?

Iltalehti kirjoittaa moista. Timo Soini kertoo harkitsevansa asettumista ehdolle eurovaaleissa keskustan riveissä. Lopullinen kuolonsuudelma kepulle?

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0e2861e0-ffcb-4396-9ff1-e1affbb30845
1141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ihan objektiivisesti sanon että toivon tätä
Soini sai kuntavaaleissa 2017 turpiin äänissä pahasti
mutta ei ottanut opiksi vaan jatkoi leveilyään jytkyllä

Nyt Purra sai superjytkun ja äänikuningattaren ja hakkasi rokkipimuMarinin porukan
oppositioon

Nämä kiusaavat Soinia
TOIVON että hän olisi keskustan ehdokkaana
sillä

hän saa erittäin vähän ääniä koska
on elävistä Suomen suurin poliittinen huijari päästi 25 000 matua maahan

Soini on erotettu sekä perussuomalaisista että sinisistä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Iltalehti kirjoittaa moista. Timo Soini kertoo harkitsevansa asettumista ehdolle eurovaaleissa keskustan riveissä. Lopullinen kuolonsuudelma kepulle?

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0e2861e0-ffcb-4396-9ff1-e1affbb30845

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu