Tää on todella huvittava ilmiö. Eli jotkut täällä ammatikseen roikkuvat tyypit luulevat aina tietävänsä, että minkälainen kommentti on juuri persujen kirjoittama - aivan täyttä POTASKAA.
Kuka tahansa voi kirjoitella tänne mitä tahansa, eikä hänen tarvitse edes edustaa mitään puoluetta, vaan vain trollata. Eli kukaan ei täällä tiedä mitä kukin on, oli hänen juttunsa tai kommenttinsa minkälaisia hyvänsä.
Onko vaikea ymmärtää?
Ompa lapsellisen TYHMÄÄ. Jotkut kuvittelevat tunnistavansa persujen kirjoitukset
28
193
Vastaukset
- Anonyymi
Ohhoh, onpa tyhmää, silti aloittaja ainakin vaikuttaa persulta.
- Anonyymi
SDP:läiset tunnistaa, kun Kehuvat olevansa, Suomen Oikeistolaisin puolue !
: - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SDP:läiset tunnistaa, kun Kehuvat olevansa, Suomen Oikeistolaisin puolue !
:.
ÄäriVasemmistolaisilla on Esikuvana; - Taivaarannan Maalari Ärhinmäki !
. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
.
ÄäriVasemmistolaisilla on Esikuvana; - Taivaarannan Maalari Ärhinmäki !
.Kirjoitustaidoistasi päätellen olet persu.
- Anonyymi
Sinut on helppo arvata, kun aloittajan analyysi osui täysillä tauluun.
- Anonyymi
Sdp on menettänyt kaiken ...... miksiköhän ? No tietysti vika on aina jossakussa muussa ... eli PERSUISSA !
- Anonyymi
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Persu vielä v.tun tyhmä.
- Anonyymi
Pääministeripuolueena vielä nostikannatustaa. Paljonko Persut menettävät ääniä valtionvarainministerinä.
- Anonyymi
Jos kirjoitus on huonoa kieltä tai/ja todella paljon virheitä ja asia kuin lapsen pelkoja ja ennakkoluuloja, niin taatusti se on Persun tekele.
- Anonyymi
Siinä juuri erittäin tyhmä kommentti, vailla mitään faktoja.
T. Avaaja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä juuri erittäin tyhmä kommentti, vailla mitään faktoja.
T. AvaajaKyllä oppi tietämään mikä on kukakin kun lukenut viimeiset vuodet palstoja .
Se viha ja ruma kielenkäyttö ja halveksinta on hyvin varmat tunnusmerkit kuka mitäkin puoluetta pitää omanaan
Naisten alentaminen seksistisillä kommenteilla on tyypillinen esimerkki kuka ne on kirjoittanut - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä juuri erittäin tyhmä kommentti, vailla mitään faktoja.
T. AvaajaKuka täälä kahdeti Sannan reppua ja nahkatakkia kuin neitipersut.
Mistään muusta puolueesta ei noin lapsellisia löydy.
- Anonyymi
Sinut ainakin tunnistaa persuksi kuka tahansa.
- Anonyymi
En vaan satu oleen persu, mutta sitähän on sulle turha yrittää todistella.
T. Avaaja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En vaan satu oleen persu, mutta sitähän on sulle turha yrittää todistella.
T. AvaajaÄlä höpötä. Persumpaa saa hakea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En vaan satu oleen persu, mutta sitähän on sulle turha yrittää todistella.
T. AvaajaVIELÄ OLET V.TUN KOVA VALEHTELEMAAN.
Vai oletko todellakin niin tyhmä, ettet tajua Persu milteisyyttäsi.
Vihan ideologiaa seuraavat palstalaiset käyttää "persua" kirosanana ja haukkumanimenä täysin mielivaltaisesti. Jos kommenttisi ei noudata heimokoodia (aiheina seksuaalisuus, sukupuoli, EU, nato jne.), on helppo syrjiä sellaista kommentoijaa ja kommenttia räkäsemällä ruudulle "persu". Tällaista alemman tason öyhötystä tämä alusta houkuttelee kuin paska kärpäsiä, minkä vuoksi rakentavaa ja kehittävää keskustelua ei juurikaan synny. Mutta näinhän trollit toimiikin. Häiriköivät ja sotkevat.
- Anonyymi
Älä viitsi persuilla.
- Anonyymi
Ompas fiksua, olen täysin puolueeton, minua ei voi mitenkään loukata, ai perkele miten nerokasta. Voin kehua ja haukkua ketä vaan, mutta minuun ei pure mikään kjäh kjäh.
Tämmönen paskiainen. - Anonyymi
Voidaan suoraan sanoa, että ne jotka pitää kaikkia persuina palstalla, ovat punavihreitä.
Esim. kun Marinista tulee joku pilkkajuttu, niin heti tulee punavihreät vastaileen, että "persu persu persu", vaikka jutun tekijä voi olla ihan mitä tahansa. Mutta punavihreät haluavat uskoa, että tekijä on persu, koska he eivät pidä persuista.
Näillä punavihreillä on se ongelma, että he ovat varsin tyhmiä, eivätkä yleensä osaa vastata järkevästi yhtään mihinkään.- Anonyymi
Kukaan ei pidä kaikkia persuina. Sinua ja muita persuja kyllä pidetään persuina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukaan ei pidä kaikkia persuina. Sinua ja muita persuja kyllä pidetään persuina.
Kato kommari suuttu 🤭
- Anonyymi
Hyvä aloitus, olen pannut merkille saman asian. On sellaisia lapsia, joita on peloteltu möröillä ja katsos he näkevät persuja kaikkialla. Ei hätää, täällä ei tarvitse lukea kaikkia postauksia.
- Anonyymi
Mietin samaa että mihin tuo persuviha perustuu. Nämä pennut on täysiä fasisteja (”antifa” hauskan sarkastinen nimi heillä :D ) eivätkä tunnu tajuavan sitä itse. Aivan kuin psykoosissa koko ikäpolvi.
Lisää taikasieniä ruppanoille.
- Anonyymi
Mitäväliä jos mielipide on kuin persujen puolueohjelmasta? Voihan se olla kristalli, salaliitto, rokotevastainen, anolainen tms.
Kyllä kaikki erottaa ajatuksen, jos se tulee omasta päästä eikä tuomitse ketään.- Anonyymi
Eihän se haittaa. Vaikeaksi menee elämä, jos kaikesta pitää olla eri mieltä kuin ne ihmiset, joista ei tykkää. Ihan vaan periaatteesta.
Typeriä sellaiset periaatteet.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585564KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1973597Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182418Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222375Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91238Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT651048- 1021048
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181022- 831018
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79975