Lapuan torin tapahtumat keskiviikkoisin tullaan sulkemaan ja peruttamaan lainrikkomuksen takia.Koirien vienti alueelle toriaikana antaa valtuudet terveystarkastajalle sulkea paikka.kiitos ja kumarrus!
Lapuan Tori
Anonyymi-ap
19724
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ittekkö teit ilmoituksen terveystarkastajalle?
kyllä aloottaja on oikeassa,,,koirat kuriin
En ole koskaan torilla käyny ilman koiraa enkä koiran kanssa, mutta kyllä Lapualla on pikkusialuusta porukkaa. Ei ole ihme, että tämä on kuoleva tuppukylä.
ei oo kuoleva,,,kovaa on meno ja palvelut pelaa.joku roti kumminkin siihen mihin voi koiria viedä täytyy kusipäiden tajuta että se koirinen vienti on kiellettyä torille,uimarannoille,leikkikentille ,urheilukentille,yhteiskunnaltahan tippuu pohja pois jos saa tehdä mitä huvittaa ilman vastuuta.tämä koskee kaikkia Suomen kuntia ei vaan Lapuaa.tollaset kritisoijat ja vänkääjät on niitä pahimmoisia yhteiskunnan vihollisia jotka ei sitten millään tottele lakia ja asetuksia vaan pää kainalossa yrittävät venkuloida kaikkea katalaa.
Yhteiskunta luhistumaisillaan. Koira torilla.
yhteiskunta luhistuu jos lakia ei noudateta ja venkuloidaan,,ei yhteiskunta luhistu siitä että koira on torilla..lukemisen ymmärtäminen ohoi !
tää on just tämmösten lakia noudattamattomien kusipäiden ´´näsäviisastelua´´ on just hyvä esimerkki hemmosta jolla ei ihan hissi mene ylös asti
Älä orota koiraihmisiltä liikoja..
no luulis kumminkin että ovat koiriansa viisaampia,,eivät ilmeisesti ole,,,saatura se koiravero pitää saada takaisin ja tuplana
Joillakin se hissi näyttää jääneen pohjakerrokseen.
juuri niin,,,sinun kaltaisilla ei mene ylös vaan on jäänyt sinne pohjakerrokseen ,,ihmeen vänkäämistä koiraihmiseltä kun tietää olevansa väärässä
Olkoon sitten niin, kun koirattomana ihmisenä se ei aiheuta tuollaista verenpaineen nousua jos torilla on koira.
Mutta entäs ne puukot?
Tämä ihminen ei ole järjissään.
Mäkin meinasin mennä torille, osteleen. Pyörsin.
Kissinkusi haisi pistävänä siinä pattaan vieressä, niin jumalattomasti. Taudinpesä koko paikka.
Tori pitää siirtää Laurilan puistoon, sillä haisisi vaan ihmisten kusi.
ei siinä kissinkusi haissu se oli se kun et oo pessy vaattehias viikkokausiin...kirjoituksestasi jo paistaa läpi se koira-kissa asetelma ,,,DDDD naurattaa
Haapakosken koululle tori. Siälä haisis raha. Elikkä sianpaska. Tasaasesti.
Häiriintyneet ihmiset ovat röyhkeitä eivätkä tajua että he ovat oikeasti sairaita.
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/6025133#cxrecs_s
Ihmiset ovat vaarallisempia Lapuan torilla, kuin koirat. Ei ole koiraa karvoihin katsominen, sanotaan.