Onko lähes puolet suomalaisesta poliittisesta päättäjäkentässä liittynyt Putinin denatsifikaatioon

Anonyymi-ap

Siltä se näyttää. Opposition historijoitsijoista monet kuuntelevat antiikkisiksi muuttuvia nauhoja tuomitakseen väärien sanayhdistelmien lausujat.
Voi surkeutta. Kuinka paljon meillä noita piupaulaisia on puolustamassa sananvapautta ja samanaikaisesti tuomitsemassa sananvapauden käyttäjiä.
Nyt miettimään miksi moinen henkinen eksyily on meillä nyt niin suosittua.

5

740

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eniten Putinin lainattua Suomessa on nimittää puolueita, niiden jäseniä ja äänestäjiä natseiksi ja fasisteiksi.
      Putinhan leimasi Ukrainan ja ukrainalaiset natseiksi ja fasisteiksi.

    • Anonyymi

      Marxilais-Leniniläinen koulukunta on valloittanut yliopistojen yhteiskunnallisten koulutusalojen virat. Sieltä he päivystävät, päivystävät dosentit, lausuntopyyntöjä Tampereen yliopiston medialinjan toimittajakasvateilta, asiasta kuin asiasta.

      • Anonyymi

        juurikin näin


    • Anonyymi

      Jyväskylän yliopisto maksaa palkkaa dosentille, jonka virkatehtävänä on tutkia "peukutuksia somessa". Siinä riittää varmaan "työmaata" eläkeikään asti.
      Veronmaksajana katson, että hänelle oikea palkanmaksaja olisi vasemmistopuolueiden puoluetoimistot yliopiston sijaan.

    • Anonyymi

      Ruotsinkielisten vasemmistolaisten akateemisten poliitikkojen "koulutuksesta" vastaa Åbo Akademi Turussa.
      Siellä on ollut mm. Marxilaisen taloustieteen professori.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      265
      4640
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3019
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2837
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1781
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1644
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1511
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1380
    8. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      23
      1380
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1272
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1159
    Aihe