Vasemmistoliiton puheenjohtajaa Li Anderssonia on haastateltu torstain Iltalehdessä. Häneltä kysytään Hufvudstadsbladetin haastattelusta 25.3.2018.
– Kyllä, minä olen marxilainen! Ainakin jos lähdetään pääoman ja omistamisen, työn ja vapauden analyysista. Se konflikti määrittelee yhä nykypäivän työmarkkinoita, Li Andersson sanoi Hbl:ssa.
– Kyllä, minä olen marxilainen! Ainakin jos lähdetään pääoman ja omistamisen, työn ja vapauden analyysista. Se konflikti määrittelee yhä nykypäivän työmarkkinoita, Li Andersson sanoi Hbl:ssa.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Miksi Suomessa saa toimia tämä?
Antifa on äärivasemmistolainen antifasistinen verkosto, joka toimii useassa Euroopan maassa sekä Pohjois-Amerikassa, Australiassa ja Keski- ja Länsi-Aasiassa.
Stalinin vainot kommunistisessa maassa:
Vähimmillään uhriluku on arvioitu miljoonaksi teloitetuksi ja enimmillään 30 miljoonaksi rikollisen terrorin uhriksi. Joissakin lähteissä luku on 1,5 miljoonaa, ja pidätettyjen määrä 7,5–14,0 miljoonaa, joista tuntematon määrä kuoli keskitysleireillä.
Miten Suomessa voi toimia tällainen vaarallinen ääriliike?
Tavoitteena vallakumous?
Niin on Suomessakin !!lapsellista touhua istuu jossain kadulla tai mettäs ja nyt Arhinmäki teki lapsellisen piirroksen .. Ei tuolla tavalla työläisten oloa ja köyhien asiaa ajeta !! Nytkin suomessa hallitus antaa rikkaille veronalennuksia !!
Marinin hallitus köyhdytti köyhä, vaikka muka piti pitää köyhien puolia!
Uusi hallitus nostaa alle 3-vuotiaiden lapsilisää
Paljon hyvää uudessa hallitusohjelmassa.
Hyvä, että koitetaan saada ihmiset töihin, se on parasta lääkettä moneen asiaan!
Miten voi olla mahdollista, että Suomessa oli marxilainen ministeri Marinin hallituksessa?
Tutkinta!
Kommarit on käytökseltään Putin ja sitä
se on ollut maailman sivu.Lapset ja Naiset ovat
Kommunistin maailmassa raketilla tuhottavia
kun eivät tottele natsin määräystä.
Perjantaina Zelensky ja Marin laskivat kukkia läheiselle kaatuneiden ukrainalaisten sotilaiden muistomerkille.
Ukrainan presidentti Volodymyr Zelensky ja Suomen pääministeri Sanna Marin osallistuvat Ukrainan sotilas Dmytro Kotsiubailon hautajaisiin Pyhän Mikaelin kultakupolisessa luostarissa Kiovassa, Ukrainassa 10.3.2023.
Ihmiset kunnioittavat arkun ympärillä ukrainalaisen sotilaan Dmytro Kotsiubailon eli Da Vincin ruumista