Milläs puhdistaa Suomen uutiset Junnilan toilailut.?

Natsimieltynyt Junnila joutui viimmeinkin eroamaan virastaan vaikuttiko Niinistön kommentti asiaan että Purran ja Orpon oli painostettava Junnila taival ministerinä sai lyhyen matkan ja hyvä niin.!
17458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Soini ylen jälkiviisaissa sanoi hyvin , kannattaa areenasta katsoa!

Äänestä
  • Persuilla tuli "meriselityksille "loppu kun Sale avasi sanaisen arkkunsa että ei "tunarit" tämä tälleen mee,kun vielä Saksan toinen päälehdistä jyrähti että Suomen mainetta pilattu Orpon johdolla se oli viimmmeinen pisara tälle töpeksijälle.!!!

    Äänestä

  • KESKUSTA TULEE SELVITTÄMÄÄN TILANTEEN-luulen niin-

    Äänestä

Kumma, että persut tuommosen Junnilan valitsi ministeriksi. Kaikki persut tosin ehti Junnilaa aiheettomasti puolustaa Haapaveden persuja myöten😅

Äänestä

Junnilan eron jälkeen hallituksen äärioikeistolaisuus näkyy köyhät kyykkyyn talouspolitiikassa jos ei muussa.

Äänestä
  • Eipä oo Persuissa vara valita ministereitä kun porukka on tuollaisia täynnä että löytyy jos mitä kun vähän tonkaistaan .

    Äänestä

toivottavasti haapaveden valittajat oppivat tästä jotain

Äänestä

Entä Halla-ahon nettikirjoitukset 20. vuoden ajalta !Törkeitä kirjoituksia Eduskunnan puhemieheltä!

Äänestä
  • Koitti varoitella ettei käy kuten Ruotsissa on päässyt käymään. Asia on sitten käännetty niin että se oli suvaitsematonta rasistista vihapuhetta koska se ei sovi vihervasemmistolaiseen maailmankatsomukseen.

    Kirjeenvaihtajalta: Ruotsin jengiväkivalta on yltynyt mittoihin, joissa kuka tahansa metroonmenijä saattaa joutua uhriksi

    https://yle.fi/a/74-20036315

    Äänestä

Mitä vanhemmat kirjoitukset, sitä tärkeämpää on jättää ne omaan arvoonsa. Kaikilta ihmisiltä löytyy erehdyksiä ja vääriä kommentteja alakouluikäisistä asti. Vanhimmille kommenteille henkselit päälle!

Äänestä

Junnila liittyi nyt siihen joukkoon miehiä, joiden maine pilattiin ja tulevaisuus tuhottiin. Onkohan tämä oikein?

Äänestä

Halla-aho unelmoi suomalaisten naisten raiskauksia.

Äänestä
  • Jokainen päätelköön mitä tällä tarkoitti:

    Vihervasemmistolaiset maailmanparantajat ja heidän äänestäjänsä. Mieluummin he kuin joku muu. Heihin ei tehoa mikään muu kuin se, että monikulttuuri osuu omaan nilkkaan.

    Äänestä

Junnila teki itse tuon päätöksen,pitäkää huorat tunkkinne!

Äänestä
  • Orpo Junnila ja Purra tekivät vasta sitten kehoituksen erota ,kun Niinistö sanoi mikä maine haitta tästä on Suomelle. Kyllä tunkit kuuluu persuille.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Natsimieltynyt Junnila joutui viimmeinkin eroamaan virastaan vaikuttiko Niinistön kommentti asiaan että Purran ja Orpon oli painostettava Junnila taival ministerinä sai lyhyen matkan ja hyvä niin.!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu